Pasaulyje

2020.01.31 11:16

Lietuvė JK pagrobė dukrą, tėvas šaukiasi pagalbos: motina nemąsto blaiviai

LRT.lt 2020.01.31 11:16

43-ejų britas Christianas Penwillas jau nematė savo 8-metės dukros Ninos daugiau nei metus. Jos motina Inesa Ivanova pažeisdama teismo sprendimą išsivežė dukrą iš Jungtinės Karalystės. Dabar moteriai paskelbtas Europos arešto orderis, praneša „Dailymail.co.uk“.

Anot dienraščio, manoma, jog I. Ivanova dukrą pernai išsivežė į Lietuvą ir dėl „vaiko pagrobimo“ jai paskelbtas Europos arešto orderis. Praėjus daugiau kaip 12-ai mėnesių po mergaitės dingimo, Ch. Powellui buvo leista kalbėti su spauda.

„Tai kaip trauma, beveik prilygstanti netekčiai. Turiu ertmę, kurios negaliu užpildyti“, – „Dailymail.co.uk“ pasakoja vyras, tikėdamasis, jog pokalbis paspartins mergaitės paieškas.

„Kažkas žino, kur ji yra. Ji buvo paimta iš mano namų 2018-ųjų lapkritį, man nežinant. (...) Grįžau namo po savaitgalio svetur ir jos nebebuvo. Pranešiau Sasekso policijai. Dabar tai tiria Interpolas. (...) Jos vardas pažymėtas, todėl jei ji atvyks į uostą ar oro uostą, ji būtų rasta, bet tu gali judėti daug kur Europoje nerodydamas savo paso“, – sako Ch. Penwillas.

Jis jau metus kovoja ieškodamas savo dukros, kurios trūksta tiek jam, tiek mergaitės draugėms.

„Ji buvo puikus kūdikis ir labai draugiška bei laiminga maža mergaitė. Jautri, kaip ir dauguma tėvų. Ji turėjo didelę draugų grupę ir buvo labai aktyvi“, – prisimena vyras.

Jis pasakoja, jog pradžioje stengėsi nusiraminti įtikinėdamas save, jog dukra atostogauja, bet pastarasis pusmetis jam buvo itin sunkus.

„Žmonės mano, kad jei ji su savo motina, ji saugi. Bet paimti vaiką iš jo namų ir imti slapstytis, tai rodo, kad ji (motina) nemąsto blaiviai, ar ne?“, – svarsto vyras.

Prieš savaitę Ninai sukako 8-eri, bet tėvas jos negalėjo pasveikinti gimtadienio proga, rašo „Dailymail.co.uk“. Jam nepadeda artimųjų ir draugų palaikymas, dalykai kelia prisiminimus apie dukrą, o jos paieška sustabdė įprastą kasdienį gyvenimą.

Kaip aiškina Sasekso policijos atstovas, JK teismas yra uždraudęs mergaitę išvežti iš šalies.

„Mūsų tyrimas rodo, kad mergaitė išvyko iš JK (2018-ųjų) sausio 23 d.“, – sakė atstovas.