Pasaulyje

2020.01.30 16:16

Valstybės evakuoja savo piliečius iš Uhano, australai karantiną kuria Kalėdų saloje

LRT.lt 2020.01.30 16:16

Australija ketina iš Kinijos Uhano miesto evakuotus 600 australų uždaryti į karantiną Kalėdų saloje, nuo žemyno nutolusioje 2 tūkst. kilometrų, rašo BBC.

Šalie premjero Scotto Morrisono paskelbta naujiena sukėlė pasipiktinimą, nes sala yra pagarsėjusi dėl neseniai vėl atidaryto immigrantų sulaikymo centro, kuris buvo kritikuotas dėl prastų gyvenimo sąlygų.

Dabar centre, kuriame gali gyventi 1 tūkst. žmonių, yra laikoma tik viena atvykėlių iš Šri Lankos šeima.

Naujoji Zelandija taip pat bendradarbiaus su Kanbera, siekdama evakuoti 53 savo šalies piliečius iš Kinijos.

Kalėdų sala nuo 2003 m. tapo viena pagrindinių vietų, kur Australija laiko sulaikytus prieglobsčio prašytojus. Gyvenimo sąlygas čia kritikavo Jungtinės Tautos.

Evakuoja vis daugiau šalių

Dėl Kinijos Uhano mieste kilusios koronaviruso epidemijos vis daugiau valstybių evakuoja savo gyventojus iš šio miesto ir regiono.

Japonija į Tokiją jau parskraidino apie 200 savo piliečių, dar 650 Kinijoje esančių japonų taip pat išreiškė norą būti pargabenti.

Į JAV taip pat bus pargabenta apie 200 amerikiečių, taip pat ir konsulato Uhane darbuotojai. Pirminiai sveikatos patikrinimai jiems buvo atlikti Aliaskos valstijoje, o dabar žmonės toliau skraidinami į Kaliforniją.

Jungtinė Karalystė organizuoja apie 200 savo piliečių evakuaciją, kurie išreiškė norą grįžti namo.

Netrukus Uhaną turėtų palikti ir 250 Prancūzų, 50 italų, Pietų Korėja namo parskraidinti žada apie 700 savo šalies piliečių. Malaizija ir Filipinai taip pat žada evakuoti savo piliečius iš Uhano.

Uhanas ir visa Hubėjaus provincija yra izoliuoti, čia ribojamas judėjimas. Kaimyninės Kazachstano ir Rusijos valstybės uždarė sienos perėjimo punktus su Kinija.