Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.30 13:54

Kruiziniame laive Italijoje paskelbtas karantinas dėl viruso, tyrimai jį atmeta

viduje yra 7 tūkst. žmonių; atnaujinta 17.35
BNS 2020.01.30 13:54

Italijoje daugiau kaip 7000 turistų ir įgulos narių ketvirtadienį buvo uždrausta palikti vieną kruizinį laivą dėl dviejų įtariamų užsikrėtimo pavojingu naujuoju koronavirusu.

Italijos sveikatos ministerija ketvirtadienį pranešė, kad dviem kinams, esantiems kruiziniame laive, kurį uždrausta palikti tūkstančiams keleivių, koronaviruso diagnozė nepasitvirtino.

Italijoje daugiau kaip 6 000 turistų anksčiau ketvirtadienį buvo uždrausta palikti vieną kruizinį laivą dėl dviejų įtariamų užsikrėtimo pavojingu naujuoju koronavirusu atvejų.

Vienos kinų poros mėginiai buvo išsiųsti ištirti, trims gydytojams ir slaugytojai atvykus į laivą „Costa Smeralda“ Čivitavekijos uoste Italijoje suteikti pagalbą karščiuojančiai moteriai, pranešė vietos sveikatos apsaugos tarnyba.

Laivo operatorė „Costa Crociere“ patvirtino, kad laive, kuriame yra apie 7 000 tūkst. turistų ir įgulos narių, paskelbtas karantinas.

Kol kas neaišku, ar paskelbus diagnozės nepatvirtinusius tyrimų rezultatus keleiviams bus leista palikti laivą.

Karščiavo

Vienos kinų poros mėginiai buvo išsiųsti ištirti, trims gydytojams ir slaugytojai atvykus į laivą „Costa Crociere“ Čivitavekija uoste suteikti pagalbą karščiuojančiai moteriai, pranešė vietos sveikatos apsaugos tarnyba.

„Costa Crociere“ patvirtino kad laive, kuriame yra apie 7 000 tūkst. turistų ir įgulos narių, paskelbtas karantinas.

Laivo operatorė „Costa Crociere“ patvirtino, kad laive, kuriame yra apie 7 000 tūkst. turistų ir įgulos narių, paskelbtas karantinas.

Anot bendrovės, praėjusią naktį 54 metų moteris iš Makau kartu su ją lydėjusiu bendrakeleiviu buvo izoliuoti laivo ligoninėje.

„Costa Crociere“ flagmanas „Costa Smeralda“ yra penktas pagal dydį kruizinis laivas pasaulyje.

Anot bendrovės, laivas, vykdantis savaitės trukmės kruizus Viduržemio jūros vakaruose, atplaukė iš Maljorkos Palmos.

Italijos žiniasklaida skelbia, kad minėta kinų pora atskrido į Milaną iš Honkongo sausio 25 dieną.

„Poros kajutė izoliuota, juos prižiūri medikai“, – naujienų agentūrai ANSA sakė vienas laivo keleivis.

„Suprantama, šiek tiek nerimaujame. Niekam, išskyrus medikus, neleidžiama palikti laivo ar į jį įlipti. Šios atostogos gali virsti košmaru“, – kalbėjo jis.

Ketvirtadienį Kinija pranešė, kad naujas koronavirusas jau nusinešė mažiausiai 170 gyvybių, o 38 naujos mirtys yra iki šiol didžiausias aukų skaičiaus padidėjimas per vieną dieną nuo protrūkio pradžios.

Užsikrėtimo šiuo virusu atvejų užfiksuota jau mažiausiai 15-oje valstybių.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ketvirtadienį sušaukė skubų pasitarimą, kuriame bus sprendžiama, ar ši epidemija turėtų būti pripažinta tarptautinio masto ekstremalia visuomenės sveikatai padėtimi. Toks žingsnis atvertų kelią glaudesnio tarptautinio veiksmų koordinavimo priemonėms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi