Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.15 00:49

Čekija sugriežtins sienos su Austrija kontrolę dėl migrantų antplūdžio

BNS 2015.09.15 00:49

Čekija sekmadienį pareiškė sugriežtinsianti sienos su Austrija kontrolę dėl pabėgėlių krizės, atlikdama analogišką žingsnį kaip jos vakarinė kaimynė Vokietija.

„Čekija griežtina priemones prie savo sienos su Austrija. Dėl tolesnių žingsnių bus sprendžiama pagal pabėgėlių, traukiančių į Čekiją, skaičių“, – vidaus reikalų ministras Milanas Chovanecas sakė visuomeninei televizijai.

Vokietijos sprendimas atkurti kontrolę prie sienos su Austrija reiškia, kad Čekija „dabar yra vienintelis aplinkinis kelias“ pabėgėliams, pridūrė jis.

„Visomis išgalėmis stengiamės pasiųsti aiškų signalą, kad laikysimės Europos įstatymų prie mūsų sienų ... ir padidinsime mūsų žmonių pasienyje veiksmingumą, kad galėtume grąžinti migrantus į kaimyninę šalį“, – pridūrė M. Chovanecas.

Čekijos premjeras Bohuslavas Sobotka savo pranešime nurodė, kad Vokietijos sprendimas „galėjo būti numatytas ... kaip reakcija į įtampą Šengeno zonoje dėl migrantų krizės“.

„Mėgindama suvaldyti migrantų krizę ES neįstengė griežtai laikytis savo pačių taisyklių ir veiksmingai apsaugoti Šengeno zonos išorines sienas, – nurodė B. Sobotka. – Taigi dabar reikia imtis operatyvinių priemonių padidinti atskirų šalių saugumui ir sureguliuoti pabėgėlių patekimą.“

Pasak jo, Europos Sąjunga turėtų veiksmingiau reguliuoti migrantų patekimą per jos išorines dienas ir „užtikrinti orias sąlygas prieglobsčio ieškotojams bei atskirti pabėgėlius nuo ekonominių migrantų“.

Čekija tapo tranzito šalimi daugeliui migrantų, keliaujančių į turtingesnes ES valstybes, tokias kaip kaimyninė Vokietija. Čekijoje užregistruojamos tik dešimtys prašymų suteikti prieglobstį, nors per šalį jų keliauja šimtai.

Čekija kartu su Vengrija, Lenkija ir Slovakija griežtai priešinosi pabėgėlių perskirstymui pagal privalomų kvotų sistemą, pasiūlytą Europos Komisijos ir aktyviai palaikomą Bendrijoje didelę įtaką turinčios Vokietijos.

B. Sobotka anksčiau sekmadienį sakė, kad kvotų sistema „neveiks“, nes migrantai toliau plūs į Vokietiją arba Švediją, užuot pasilikę neturtingesnėse Europos šalyse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi