Pasaulyje

2020.01.30 06:57

Virusas jau užfiksuotas Indijoje, jo inkubacinis periodas trunka 5 dienas

atnaujinta 12.01
BNS, LRT.lt 2020.01.30 06:57

Kinijoje išplitusio naujo koronaviruso aukų padaugėjo iki 170, taip pat patvirtinta daugiau kaip 1 700 naujų užsikrėtimo atvejų, ketvirtadienį pranešė vyriausybė.

Filipinų ir Indijos vyriausybės ketvirtadienį patvirtino, kad šalyse užfiksuoti pirmieji užsikrėtimo nauju koronavirusu atvejai, ketvirtadienį pranešė užsienio žiniasklaida.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Filipinuose infekcija diagnozuota 38 metų kinei, kuri sausio 21 dieną grįžo iš koronaviruso protrūkio epicentre tapusio Uhano miesto Kinijos Hubėjaus provincijoje.

Filipinų sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, užsikrėtusiai moteriai, šiuo metu gydomai ligoninėje, ligos simptomai kol kas nepasireiškė.

Pirmasis užsikrėtimo nauju virusu atvejis užfiksuotas ir Indijos pietvakarinėje Keralos valstijoje. Indijos vyriausybė pranešė, kad užsikrėtęs pacientas izoliuotas, jo būklė – stabili. Vietos žiniasklaida skelbia, kad užsikrėtęs asmuo – Uhano universiteto studentas.

5 dienų inkubacija

Kinijoje išplitęs naujas koronavirusas pasižymi vidutiniškai 5,2 paros inkubaciniu laikotarpiu, apimančiu laiką nuo užsikrėtimo iki pirmųjų simptomų pasireiškimo, tačiau jis gali būti labai įvairus kiekvienu individualiu atveju, sakoma vienoje didžiausių iki šiol paskelbtų studijų apie šią potencialiai mirtiną ligą.

Trečiadienį žurnale „New England Journal of Medicine“ (NEJM) straipsnį paskelbusi Kinijos ekspertų grupė pripažino, kad jos vertinimai yra „nėra tikslūs“, paremti tik dvi savaites trukusios užsikrėtusių žmonių stebėsenos duomenimis.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį paskelbtame atnaujintame pranešime rašė, kad inkubacijos laikotarpis gali trukti nuo dviejų iki dešimties dienų, kol pradeda reikštis tokie simptomai kaip karščiavimas, kosulys, dusulys ir ūmus kvėpavimo sutrikimas.

Naujos studijos išvados grindžiamos 10 pacientų stebėjimu.

Naujos aukos

Pasaulyje nerimą keliančio protrūkio epicentras išlieka Hubėjaus provincija: joje mirė 37 iš 38 naujausių aukų.

Dar vienas pacientas mirė pietvakarinėje Sičuano provincijoje, informavo Nacionalinė sveikatos apsaugos komisija.

Be to, Tibete patvirtintas pirmasis užsikrėtimo virusu 2019-nCoV atvejis, nurodė komisija.

38 naujos mirtys yra iki šiol didžiausias aukų skaičiaus padidėjimas per vieną dieną nuo protrūkio pradžios.

Kinija šiuo metu intensyviai stengiasi suvaldyti viruso plitimą; dėl taikomų karantino priemonių Hubėjuje faktiškai įstrigo dešimtys milijonų gyventojų.

Dauguma (1 032) iš naujai užregistruotų užsikrėtimo atvejų taip pat nustatyti Hubėjuje.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį perspėjo visas vyriausybes imtis veiksmų dėl pavojingo viruso, panašaus į ūmaus kvėpavimo takų sutrikimo (SARS) sukėlėją.

Trečiadienį iš protrūkio židinio buvo evakuota šimtai užsieniečių.

Liga jau yra išplitusi į keliolika šalių. Apie savo pirmuosius pacientus, užsikrėtusius 2019-nCoV, jau pranešė Suomija ir Jungtiniai Arabų Emyratai.

PSO ketvirtadienį sušaukė skubų pasitarimą, ar ši epidemija turėtų būti pripažinta tarptautinio masto ekstremalia visuomenės sveikatai padėtimi. Toks žingsnis atvertų kelią glaudesnio tarptautinio veiksmų koordinavimo priemonėms.

Daug oro bendrovių įšaldo skrydžius į Kiniją ir iš jos arba mažina reisų skaičių.

Kitose šalyse taip pat buvo nustatyta atvejų, kai virusu užsikrėtė Kinijoje nesilankę, bet su toje šalyje buvusiais žmonėmis kontaktavę asmenys.

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adanomas Gebrejesusas) per „Twitter“ parašė, kad jo organizacija „giliai apgailestauja“ dėl, anot jo, „žmogaus klaidos“, kai praeitą savaitę PSO ataskaitose naujojo protrūkio grėsmė buvo įvertinta kaip „vidutinė“, o ne „didelė“.