Pasaulyje

2020.01.29 18:00

Europos Sąjunga skelbia apie 600 europiečių nori palikti Kiniją dėl ten plintančio koronaviruso

atnaujinta 19.11
BNS2020.01.29 18:00

Apie 600 europiečių nori palikti Kiniją dėl ten siaučiančios koronaviruso epidemijos, trečiadienį pranešė Europos Sąjunga, oro linijoms pradėjus stabdyti skrydžius į šią Azijos valstybę ir iš jos.

„Kinijoje yra tam tikras skaičius ES piliečių, kurie norėtų palikti tą šalį; dabar šis skaičius yra apie 600, ir jie šiuo metu negali to padaryti“, – žurnalistams sakė Janezas Lenarčičius, civilinės saugos ir humanitarinės pagalbos eurokomisaras.

Pasak jo, iš Kinijos išvykti nori Austrijos, Belgijos, Bulgarijos, Vokietijos, Ispanijos, Suomijos, Prancūzijos, Italijos, Latvijos, Nyderlandų, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos ir Jungtinės Karalystės piliečiai.

Antradienį Prancūzija aktyvavo Europos civilinės saugos mechanizmą Europos šalių piliečių sugrąžinimui iš koronaviruso epicentre atsidūrusio Uhano koordinuoti.

Mechanizme numatyta, kad Europos Komisija prisidės prie dviejų planuojamų skrydžių finansavimo.

EK savo darbuotojams liepė „sustabdyti ar atidėti visas neskubias keliones į Kiniją“.

Šiuo metu ES pirmininkaujanti Kroatija svarsto galimybę artimiausiomis dienomis sušaukti skubų Europos sveikatos ministrų posėdį.

PSO: „visas pasaulis turi imtis veiksmų“ dėl Kinijos viruso

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas trečiadienį paskelbė, kad šaukia naują skubų ekspertų posėdį, per kurį bus diskutuojama, ar paskelbti dėl Kinijoje prasidėjusio koronaviruso protrūkio pasaulinę kritinę padėtį.

„Nusprendžiau rytoj vėl sušaukti Tarptautinio sveikatos taisyklių nepaprastųjų situacijų komiteto [posėdį] dėl naujojo koronaviruso (2019-nCoV)", – sakoma PSO vadovo Tedroso Adhanomo Ghebreyesuso žinutėje socialiniame tinkle „Twitter“.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį paragino viso pasaulio vyriausybes, taip pat ir dar nepaveiktas naujo koronaviruso protrūkio, būti „budrias“ ir „imtis veiksmų“, kad būtų užkirstas kelias šio mirtino viruso plitimui.

„Visas pasaulis turi dabar būti budrus. Visas pasaulis turi imtis veiksmų“, – žurnalistams Ženevoje sakė Michaelas Ryanas, vadovaujantis PSO nepaprastųjų situacijų programai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt