Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.14 08:39

Vokietija įveda „laikiną“ kontrolę palei sieną su Austrija

BNS 2015.09.14 08:39

Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere`as sekmadienį pranešė, kad Berlynas laikinai įveda kontrolę palei sieną su Austrija siekdamas sumažinti į šalį atvykstančių pabėgėlių skaičių.

„Šiuo metu Vokietija laikinai vėl įveda sienų kontrolę palei (ES) vidaus sienas. Dėmesys pirmiausia bus nukreiptas į sieną su Austrija“, – sakė ministras.

„Šiomis priemonėmis siekiama apriboti dabartinį srautą į Vokietiją ir grąžinti tvarkingas procedūras dėl to, kaip žmonės patenka į šalį“, – nurodė jis ir pridūrė, jog tai būtina ir dėl saugumo sumetimų.

Th.de Maiziere'as taip pat pažymėjo, kad Vokietija ilgiau nebeleis pabėgėliams pasirinkti, kokia ES šalis juos priims, šiuo sprendimu iš esmės atšaukdama priemonę, kuri suteikė galimybę atvykti į šalį rekordiniam migrantų skaičiui.

Prieglobsčio prašytojai turi suprasti, kad „jie negali pasirinkti šalies, kurioje jie prašo apsaugos“, – sakė jis žurnalistams.

Pagal įprastas ES taisykles pabėgėlių prašymus dėl apsaugos turi nagrinėti ta Bendrijos šalis, į kurią jie pirmiausia atvyko.

Berlynas anksčiau buvo nusprendęs netaikyti šios taisyklės pabėgėliams iš Sirijos.

„Svarbus signalas“

Bavarijos premjeras Horstas Seehoferis pareiškė, kad Vokietijos sprendimas įvesti sienos kontrolę su Austrija yra „svarbus signalas“ likusiam pasauliui ir vokiečiams, susirūpinusiems dėl „nerimą keliančio“ pabėgėlių srauto.

Per spaudos konferenciją Miunchene H. Seehoferis sakė, kad dėl sprendimo įvesti sienų kontrolę šeštadienį vienbalsiai sutarė valdančiosios koalicijos lyderiai.

ES vykdomoji institucija pareiškė, kad Vokietijos sprendimas vėl įvesti sienų kontrolę, ypač palei sieną su Austrija, atrodo esąs teisiškai pagrįstas, ir nurodė, jog jis dar kartą parodo, kad ES valstybės turi susitarti dėl bendros prieigos pabėgėlių kausimu.

„Laikinas sienų kontrolės atnaujinimas tarp valstybių narių yra išskirtinė galimybė, aiškiai numatyta krizinės padėties atveju Šengeno sienų kodekse ir reglamentuojama jame“, – sakoma Europos Komisijos pranešime.

„Dabartinė padėtis Vokietijoje prima facie atrodo esanti padėtis, kuriai taikomos (šio kodekso) taisyklės“, – pažymima jame.

Pranešime nurodoma, kad vykdomoji institucija stebės padėtį ir sieks, kad būtų grįžta prie įprastinio patikrinimų kertant sieną nevykdimo tarp Šengeno zonos valstybių narių „kai tik bus įmanoma“.

„Šios dienos Vokietijos sprendimas reikalauja skubiai susitarti dėl priemonių, kurias pasiūlė Europos Komisija siekiant suvaldyti migrantų krizę“, –  nurodė Komisija.

V. Orbanas sveikina Vokietijos sprendimą

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas pasveikino Vokietijos sekmadienį paskelbtą sprendimą laikinai įvesti sienos kontrolę ir nurodė, kad ši priemonė yra būtina saugant Vokietijos ir Europos vertybes.

„Mes puikiai suprantame Vokietijos sprendimą ir norime išreikšti savo solidarumą su juo“, – sakoma premjero komentaruose Vokietijos laikraščiui „Bild“, kurie bus paskelbti pirmadienį.

V.Orbanas pridūrė, jog tai turi būti tik pirmas žingsnis, nes taip pat reikia kaip įmanoma greičiau apsaugoti ir Graikijos sienas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi