Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.29 11:06

Siekdamas atkreipti dėmesį į klimato kaitą, plaukikas įveikė ežerą Antarktidoje

Plaukikas iš Jungtinės Karalystės Lewisas Gordonas Pugh rytų Antarktidoje perplaukė ežerą, susidariusį iš tirpstančio ledyno vandens. Itin drąsia akcija sportininkas siekia atkreipti dėmesį į klimato kaitą ir ragina pasaulio lyderius užkirsti kelią panašiems ežerams susidaryti.

Sporto pasaulyje britas vadinamas Baltąja meška, nes plaukiojo ir Šiaurės Ašigalyje, ir lediniuose kalnų ežeruose Himalajuose.

Žinios. Siekdamas atkreipti dėmesį į klimato kaitą, plaukikas Lewis Gordon Pugh Antarktidoje perplaukė ežerą, susidariusį iš tirpstančio ledyno vandens

Ekstremalių išūkių mėgėjui šis 10 minučių plaukimas yra vienas įsimintiniausių. „Nuostabiausia buvo spalvos. Įplaukus į ledo tunelį pasimatė turkio, mėlyna spalva, paskui ši perėjo į karališkąją mėlyną. Išplaukus išnirusi indigo spalva perėjo į violetinę. Pakėlęs galvą mačiau stalaktitus“, – pasakoja plaukikas.

Jis baiminasi, kad Antarktidos grožis išnyks, jeigu pasaulio lyderiai ir toliau ignoruos klimato kaitą. Tad plaukimas rytų Antarktidoje – ne sportininko galimybių ribų išbandymas, o garsus pareiškimas apie šylantį klimatą.

„Plaukimas - tik viena šios kampanijos dalis. Svarbiausia, kad po to keliauju į Maskvą, Vašingtoną, Londoną, Pekiną, ir sutikęs šalių lyderius sakau jiems, kad šią vietą reikia apsaugtoi, nes nuo to priklauso mūsų ateitis“, – teigia L. G. Pugh.

Telkinys, kuriuo plaukė britas, susidarė iš tirpstančio ledyno vandens. Mokslininkai skaičiuoja, kad rytų Antarktidoje tokių ežerų ir upių ant ledynų telkšo jau apie 65 tūkstančius. Kasmet kylant vandenynų ir planetos temperatūrai šis skaičius auga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi