Pasaulyje

2020.01.29 10:55

Aplinkosaugos krizė grasina nuversti Bulgarijos Vyriausybę

Bulgarijos parlamentas balsavo už pasitikėjimą šalies vyriausybe; atnaujinta 13.11
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, ELTA2020.01.29 10:55

Bulgarijos parlamentas, kaip ir tikėtasi, nepareiškė nepasitikėjimo šalies vyriausybe. Trečiadienį parlamentarai balsavo dėl opozicijos Socialistų partijos pasiūlymo vyriausybei reikšti nepasitikėjimą po to, kai nuo lapkričio tūkstančiai žmonių pritrūko vandens ir dėl to kilo visuomenės protestų, praneša „Reuters“.

Per ketvirtąjį balsavimą dėl nepasitikėjimo premjero Boiko Borisovo vadovaujama centro dešinės koalicine vyriausybe prieš pasisakė 124 iš 240 deputatų parlamente. Už balsavo 102 parlamentarai.

Pasitikėjimas Vyriausybe susvyravo dėl aplinkosaugos krizės

Po kilusio skandalo dėl vandens stygiaus Perniko mieste, šalies parlamentas balsavo dėl pasitikėjimo premjero Boiko Borissovo kabinetu. Opozicija tikino, kad Vyriausybė nesugebėjo apsaugoti aplinkos ir vandens, taip tiesiogiai sukeldama pavojų Bulgarijos piliečių sveikatai.

Žinios. Bulgarijos vyriausybės narių kėdes klibina neišspręsta aplinkosaugos krizė

Perniko mieste, netoli sostinės Sofijos, dar pernai lapkritį kilo vandens krizė. Pagrindinėje užtvankoje gerokai sumažėjus vandens kiekiui, vietos valdžia pradėjo normuoti jo tiekimą gyventojams. Vandenį gyventojai galėjo leisti tik 6 valandas per parą.

Skelbiama, kad šalies aplinkos ministras žinojo apie senkančius vandens resursus, tačiau vis tiek leido pramonei jį pumpuoti savo reikmėms. Valdančiųjų elgesys sukėlė visuomenės pasipiktinimą, kilo protestų banga, paskatinusi opoziciją organizuoti balsavimą dėl nepasitikėjimo premjeru. Per trejus metus, parlamente pasitikėjimo Vyriausybe klausimas sprendžiamas jau ketvirtą kartą.

„Ši krizė – nuolatinių vagysčių rezultatas. Matote, kas vyksta visoje šalyje. Finansiniai ir kiti ištekliai skirstomi konkretiems žmonėms. Ši vandens krizė yra nepriimtina ir negalime dėl jos kaltinti klimato atšilimo. Netoleruosime netinkamo valdymo, kuris kelia pavojų viiisai šaliai. Laikas išrinkti žmones, kurie sugebėtų valdyti valstybę, tokių yra. Dabar valdžioje esnatys tik kelia riziką“, – sako protesto prieš Vyriausybę dalyvė Tatiana Hristova

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.