Pasaulyje

2020.01.29 10:06

Dėl viruso Britanijos avialinijos stabdo skrydžius į Kiniją

kinų ekspertas prognozuoja susirgimų piką; atnaujinta 12.05
LRT.lt, ELTA2020.01.29 10:06

„British Airways“ nutraukė visus skrydžius į žemyninę Kiniją dėl čia siaučiančio koronaviruso, kurio užsikrėtimo atvejų skaičius jau didesnis nei ankstesnės SARS epidemijos metu, praneša „Sky News“.

Kasdienius skrydžius iš Lonono Hitrou oro uosto į Šanchajų ir Pekiną vykdančios avialinijos taip pat neleidžia rezervuoti bilietų šiems skrydžiams iki pat kovo mėnesio, nes Jungtinės Karalystės Užsienio reikalų ministerija rekomendavo susilaikyti „nuo nebūtinų kelionių“ į Kiniją.

„British Airways“ atstovai atsiprašė už šį žingsnį, bet kartu pabrėžė, jog „prioritetas visada teikiamas klientų ir įgulų“ saugumui.

„Virgin Atlantic“ avialinijos taip pat nurodė visiems klientams, įsigijusiems skrydžių bilietus į Kiniją (įskaitant Honkongą) sausio 22–vasario 29 dienomis, pakeisti skrydžių datas arba susigrąžinti pinigus, rašo „Sky News“.

„Air China“ pakeitė savo taisykles, kad už bilietus į Kiniją, įsigytus iki sausio 28 d., galima susigrąžinti visus pinigus.

Per pastarąją parą nuo koronaviruso Kinijoje mirė 26 žmonės, visas aukų skaičius Kinijoje išaugo iki 132. Patvirtintų užsikrėtimų skaičius siekia 5974 žmones Kinijoje, visame pasaulyje patvirtinti 6056 užsikrėtimo atvejai, rašo CNN.

Šie skaičiai rodo, kad užsikrėtusiųjų skaičius jau didesnis nei 2002–2003 metus Kinijoje siautus SARS kvėpavimo takų virusui, kuriuo užsikrėtę buvo 5327 žmonės ir žuvo 349.

Skrydžius stabdo ir Indonezijos oro linijos

Indonezijos oro linijų bendrovė „Lion Air“, Pietryčių Azijos didžiausios avialinijos, dėl mirtino koronaviruso protrūkio nutraukia visus skrydžius iš ir į Kiniją, trečiadienį pranešė bendrovės atstovas spaudai.

„Visi skrydžiai į Kiniją bus laikinai sustabdomi nuo vasario 1 dienos iki kito pranešimo“, – naujienų agentūrai AFP sakė Danangas Mandala Prihantoro, pridurdamas, kad taip bus paveikta dešimtys skrydžių 15-oje maršrutų į įvairius Kinijos miestus.

Indonezija kasmet pritraukia daugiau nei 1 mln. Kinijos turistų, o šalyje yra įsidarbinę dešimtys tūkstančių užsienio darbuotojų.

Kinų eksperto komentaras

Naujo tipo koronaviruso plitimas Kinijoje kulminaciją pasieks po 7–10 dienų, mano žinomas šalies plaučių ligų ekspertas Zhong Nanshanas. Interviu valstybinei naujienų agentūrai „Xinhua“ jis pabrėžė, kad „ankstyvas (ligos) nustatymas ir ankstyva (paciento) izoliacija“ vaidina lemiamą vaidmenį suvaldant virusą.

„Labai sunku tiksliai pasakyti, kada proveržis pasieks savo apogėjų, - kalbėjo mokslininkas, kuris yra nacionalinės ekspertų komisijos kovai su virusu vadovas. – Tačiau aš manau, kad po savaitės ar dešimties dienų bus pasiekta kulminacija – ir tada masinio plitimo nebus“. Kalbėdamas apie vakcinos kūrimą, ekspertas sakė, kad tai nevyksta taip greitai. Procesas esą gali užtrukti 3-4 mėnesius ar dar ilgiau.

Ekspertas teigė nemanąs, kad naujos ligos proveržis tęstųsi tiek ilgai, kiek SARS pandemija prieš 17 metų, kuri truko šešis mėnesius.

Koronavirusas Kinijoje iki šiol nusinešė 132 žmonių gyvybes, daugiau kaip 6 000 užsikrėtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt