Pasaulyje

2015.09.13 15:52

Čekijos premjeras: migrantų kvotos neveiks

BNS 2015.09.13 15:52

Čekijos premjeras sekmadienį sakė, kad jo šalis niekada nesutiks su privalomomis migrantų kvotomis, ir perspėjo, kad ši Europos Sąjungos (ES) didžiųjų galių - Vokietijos ir Prancūzijos pasiūlyta sistema „neveiks“.

„Nėra kelio trauktis. Mūsų pozicija tvirta ... Mes turime teisę pateikti savo nuomonę, net jei ji dabar skiriasi nuo to, ką sako Europos Komisija ar kai kurios didelės šalys“, – per televizijos debatus sakė Bohuslavas Sobotka.

Čekija, Vengrija, Lenkija ir Slovakija ne kartą pareiškė nepriimsiančios pabėgėlių pagal privalomą kvotų sistemą, kurią bendrais bruožais nusakė Europos Komisija, taip atmesdamos Vokietijos prašymus dėl Europos solidarumo sprendžiant šią krizę.

Šios keturios ekskomunistinės šalys, sudarančios vadinamąją Višegrado ketverto grupę, į ES įstojo 2004-aisiais.

„Šios kvotos neveiks, žmonės, prašantys prieglobsčio Europoje, prašo (jo) ne Vengrijoje, Slovakijoje, Rumunijoje ar Čekijos Respublikoje, o Vokietijoje ar Švedijoje, nes nori gyventi ten“, – sakė B.Sobotka.

„Jei jie bus perskirstyti remiantis kvotomis, mes negalėsime laikyti jų sulaikymo centruose, – sakė kairiojo sparno premjeras. – Tad jiems bus spręsti, ar likti čia, ar nelikti, ir bus labai lengva jiems persikelti į šalį, į kurią jie iš pradžių norėjo vykti“.

Laikydamasis Višegrado ketverto pozicijos jis paragino ES gerinti savo sienų apsaugą ir įsteigti vadinamuosius karštuosius taškus pabėgėliams klasifikuoti, kad būtų sulėtintas jų antplūdis.

„Mes nuogąstaujame, kad jei bus priimtos kvotos, ES nebesieks įgyvendinti šių priemonių“, – sakė B.Sobotka.