Pasaulyje

2020.01.28 17:30

Sirijos režimas atakuoja svarbų miestą sukilėlių kontroliuojamoje provincijoje

ELTA2020.01.28 17:30

Sirijos režimo pajėgos antradienį užpuolė Maarat an Numaną, strateginės ir simbolinės reikšmės sukilėlių kontroliuojamą miestą paskutinėje didesnėje vyriausybės neužimtoje teritorijoje.

Šiaurės vakarų Idlibo provincijoje esantis Maarat an Numano miestas yra „visiškai apsuptas, ir režimo pajėgos pradėjo šturmuoti vakarinę miesto dalį“, kuri po jau mėnesius trunkančio bombardavimo yra beveik apleista, teigė Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

„Šiuo metu kova vyksta miesto viduje“, – teigė SOHR vadovas Ramis Abdulas Rahmanas. Jis informavo, kad tuo pačiu metu režimo ir Rusijos pajėgos bombarduoja teritoriją iš lėktuvų.

Maarat an Numaną kerta Damaską ir Alepą jungiantis M5 greitkelis – tai pagrindinė šalies arterija, kurią režimas siekia visiškai perimti.

Tai taip pat yra antras pagal dydį sukilėlių kontroliuojamos Idlibo provincijos miestas.

SOHR atstovai informuoja, kad režimui ištikimos pajėgos nuo penktadienio perėmė daugiau nei 23 aplink Maarat an Numaną esančių miestelių ir kaimų – tokiu būdu jį visiškai apsupdamos.

Šis puolimas yra dalis plataus masto režimo operacijos Sirijos šiaurės vakaruose, kuriuos kontroliuoja „Hayat Tahrir al-Sham“ aljanso džihadistai ir jų sąjungininkai Sirijos sukilėliai.

Remiantis Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, karas Sirijos šiaurės vakaruose nuo gruodžio mėnesio privertė bėgti jau daugiau nei 358 000 žmonių.

Režimo ir jį remiančios Rusijos antskrydžiai teritorijoje į šiaurę nuo Maarat an Numano pastarosiomis dienomis lėmė naują pabėgėlių bangą – teritorijų, esančių netoli Turkijos pasienio, link vedančiame kelyje susidarė automobilių spūstys, iš bombarduojamų apylinkių mėgino ištrūkti šimtai automobilių, AFP žurnalistams sakė SOHR.

Dauguma bėgo iš Sarakibo miesto ir Jabal al Zavivo regiono – abi šios teritorijos yra šiauriau nuo Maarat an Numano.

Pasak SOHR, Rusija bombardavo teritorijas aplink pagrindinius išvažiavimo iš minėtų apylinkių kelius, nepaisydama didelio civilių gyventojų srauto.

Misty‘ė Buswell iš Tarptautinio gelbėjimo komiteto perspėjo, kad pastarieji veiksmai „tik dar pablogins šalyje jau ir taip katastrofišką humanitarinę situaciją“.

Idlibo provincijoje gyvena trys milijonai žmonių, pusė jų į Idlibą atvyko tada, kai pasitraukė iš kitų šalies teritorijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt