Pasaulyje

2020.01.28 16:43

Aiškėja Rusijos Konstitucijos pataisos – siūlo įtvirtinti „aukščiausiojo vadovo“ postą

LRT.lt 2020.01.28 16:43

Rusijos Konstitucijoje siūloma įtvirtinti „aukščiausiojo vadovo” postą. Pagrindinio šalies įstatymo pataisas rengianti grupė iš viso siūlo apie 100 Konstitucijos pakeitimų, praneša „Radio Svoboda“.

Tarp jų ir siūlymas įkurti naujas „aukščiausiojo vadovo“ pareigas, nustatyti stačiatikybę pagrindine šalies religija bei įtvirtinti Rusijos kaip „Antrojo pasaulinio karo nugalėtojos“ statusą.

Rusijos Federacijos prezidentas būtų pervadintas į „aukščiausiąjį vadovą“, pirmąjį žodį rašant iš didžiosios raidės. Tai reporteriams pranešė Dūmos komiteto pirmininkas Pavelas Krašeninkovas, rašo „Radio Svoboda“.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sausio 15 d. kalbėdamas Federalinėje asamblėjoje, pranešė siūlysiantis pakeisti šalies Konstituciją. Siūlomas pataisas dar esą turės patvirtinti Rusijos piliečiai referendume.

Šis žingsnis sukėlė diskusijas, ar V. Putinas siekia likti valdžioje po to, kai 2024 m. baigsis jo antra iš eilės ir ketvirta iš viso kadencija prezidento poste. Tą pačią dieną atsistatydino visa Rusijos Vyriausybė, o premjeru netrukus vietoj Dmitrijaus Medvedevo buvo paskirtas Michailas Mišustinas.