Pasaulyje

2015.09.13 13:48

Škotų nacionalistai planuoja naują balsavimą dėl nepriklausomybės

BNS 2015.09.13 13:48

Škotų nacionalistai pasiūlys surengti naują referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės nuo Londono, sekmadienį sakė Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon.

Ji sakė, kad jos Škotų nacionalinė partija (SNP), kuri pritaria nepriklausomybei, referendumo laiką numatys savo manifeste prieš regioninius rinkimus kitais metais.

„Mūsų manifeste bus išdėstyta tai, ką laikome sąlygomis ir laiku, kuriais galėtų būti tinkamas antras referendumas“, – naujienų agentūrai „Press Association“ sakė N. Sturgeon.

Partijos manifestas turi būti pristatytas per SNP metinį suvažiavimą kitą mėnesį.

Ši partija, kuri per gegužę vykusius visuotinius rinkimus gavo 56 iš 59 Škotijai skirtų vietų, ir pernai siekė balsavimo, per kurį 55 proc. škotų balsavo prieš nepriklausomybę, o 45 proc. – už ją.

N.Sturgeon sakė, kad škotai spręs, ar balsuoti už partijos manifestą, ar prieš jį, ir kad referendumas galėtų būti surengtas „per penkerius metus ar 10 metų“.

Škotų televizijai STV atlikta „Ipsos Mori“ apklausa parodė, kad 55 proc. Škotijos rinkėjų paremtų nepriklausomybę, jeigu įvyktų naujas referendumas.

„Manęs nė kiek nestebina, kad parama nepriklausomybei per pastaruosius metus išaugo“, – sakė N. Sturgeon.

Pasak jos, konservatorių ministro pirmininko Davido Camerono vyriausybė netesėjo pažado suteikti Škotijai naujas plačias galias ir vykdė griežtą taupymo politiką.

N.Sturgeon mano, jog spaudimas surengti balsavimą taip pat didės dėl „panikos kėlimo“ ryšium su Didžiosios Britanijos naryste Europos Sąjungoje prieš referendumą šiuo klausimu, D. Camerono planuojamą surengti vėliausiai 2017 metais.