Pasaulyje

2020.01.28 14:38

ES paskelbs naujas sankcijas dėl „rinkimų“ Kryme organizavimo

ELTA2020.01.28 14:38

Briuselyje antradienį posėdžiavusi Europos Sąjungos Taryba nusprendė įtraukti į fizinių ir juridinių asmenų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą dar septynis asmenis, prisidėjusius organizuojant vietos rinkimus Rusijos aneksuotame Kryme, pranešė diplomatiniai šaltiniai.

„Sprendimas priimtas. Septyni asmenys įtraukti į sąrašą dėl savo vaidmens Krymo rinkimuose“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė vienas šaltinis.

Individualios sankcijos apima fizinių ir juridinių asmenų turto Bendrijoje įšaldymą ir draudimą įvažiuoti į ES šalis.

Pirmą kartą šie suvaržymai buvo įvesti 2014 metų kovą asmenims ir organizacijoms, kurie savo veiksmais kenkė Ukrainos teritoriniam vientisumui, suverenitetui ir nepriklausomybei.

ES taip pat taiko ekonomines sankcijas atskiriems Rusijos ekonomikos sektoriams ir ribojamąsias priemones, įvestas už neteisėtą Krymo ir Sevastopolio aneksiją ir galiojančias jų teritorijose.

Tarp asmenų, papildomai įtrauktų į juodąjį sąrašą, yra Sevastopolio gubernatoriaus pareigas laikinai einantis Michailas Razvožajevas, Krymo „ministrų tarybos“ pirmininkas Jurijus Gocaniukas, taip pat Sevastopolio įstatymų leidžiamajam susirinkimui 2016–2019 metais pirmininkavusi Jekaterina Altabajeva, šiuo metu einanti pirmininko pavaduotojo pareigas.

2019 metų rugsėjo 8 dieną Kryme vyko Rusijos organizuoti vietos valdžios „rinkimai“. Tarptautinė bendrija jų nepripažino ir laiko neteisėtais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.