Pasaulyje

2020.01.28 13:42

Rusija teigia, jog radiacijos padidėjimas Sibire užfiksuotas dėl daviklio gedimo

BNS 2020.01.28 13:42

Rusijos šiauriniame Severodvinsko mieste antradienį užfiksuotas spinduliuotės fono padidėjimas buvo nulemtas daviklio gedimo, pranešė vietos civilinės saugos vadovas Valentinas Magomedovas.

Anksčiau antradienį socialiniuose tinkluose buvo paskelbta pranešimų, kad iš kurios nors įmonės Severodvinske galimai pasklido radioaktyvių teršalų, todėl gyventojams rekomenduojama neatidaryti langų ir be reikalo neiti į lauką. Vietos žiniasklaidos priemonės spėliojo, kad galėjo įvykti avarija atominiame povandeniniame laive arba uoste.

Vėliau Severodvinsko administracija paskelbė, kad mieste užfiksuotas nedidelis radiacijos padidėjimas.

„Daviklis suveikė... neviršijant normos – nuo 0,2–0,4 mikrosivertų per valandą. Užfiksuota 0,3 mikrosiverto. Stipraus fono padidėjimo nebuvo“, – sakoma administracijos pranešime.

Pareigūnai pridūrė, kad vėliau buvo fiksuojamas įprastas spinduliuotės lygis.

„Sistemą aptarnauja Šiaurės hidrometeorologijos ir aplinkos stebėsenos valdyba... Jie šį daviklį laikinai išjungė, kol jis buvo tikrinamas. Nustatytas daviklio techninis gedimas“, - antradienį žurnalistams sakė V. Magomedovas.

Pasak jo, vėliau tarnyba patikrino visus daviklius ir nustatė, kad jie rodo 0,11–0,14 mikrosivertų per valandą spinduliuotę.

Šis incidentas atgaivino prisiminimus apie pernai rugpjūtį įvykusį incidentą, kai Severodvinske buvo užfiksuotas radiacijos pliūpsnis. Paaiškėjo, kad jo šaltinis buvo šalimais esančiame raketų bandymų poligone įvykęs žmonių gyvybių nusinešęs sprogimas, driokstelėjęs išbandant naujo tipo ginkluotės sistemą. Nors informacija apie užfiksuotą spinduliuotės padidėjimą buvo viešai paskelbta valstybės tarnybų, vėliau ją buvo mėginta paneigti.

Anksčiau šį mėnesį laivyba Baltosios jūros akvatorijoje šalia to paties poligono buvo sustabdyta iki vasario 6 dienos?