Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.27 23:29

Saudo Arabija sako „kol kas“ neleidžianti lankytis šalyje Izraelio piliečiams

BNS 2020.01.27 23:29

Izraelio piliečiams „kol kas“ neleidžiama lankytis Saudo Arabijoje, pirmadienį paskelbė karalystės užsienio reikalų ministerija.

Išvakarėse Izraelis oficialiai suteikė savo piliečiams – tiek žydams, tiek musulmonams – teisę keliauti į Saudo Arabiją religiniais ir verslo reikalais.

Tačiau Saudo Arabijos užsienio reikalų ministras princas Faisalas bin Farhanas televizijai CNN sakė, kad karalystėje, kur įsikūrę švenčiausi Islamo objektai, šiuo metu izraeliečiai lankytis negali.

„Mūsų politika pastovi. Neturime santykių su Izraeliu, ir Izraelio paso turėtojai kol kas negali lankytis karalystėje“, – sakoma arabiškosios CNN versijos internetinėje svetainėje.

Kaip ir dauguma arabiškų valstybių, Saudo Arabija nepalaiko diplomatinių santykių su Izraeliu.

Izraelis turi pasirašęs taikos susitarimus su dviem arabiškomis valstybėmis, Jordanija ir Egiptu, bet jo okupacija palestiniečių teritorijose ilgą laiką buvo pagrindinis veiksnys, užkertantis kelią panašiems susitarimams su kitomis arabiškomis šalimis.

Tačiau Izraelis pastaraisiais mėnesiais siekia užmegzti santykius su Persijos įlankos šalimis.

„Smarkiai raginame pasiekti sprendimą“ palestiniečių ir Izraelio konflikte, pabrėžė F. bin Farhanas.

„Kai bus pasiekta taikos sutartis tarp palestiniečių ir Izraelio, manau, kad bus galima derėtis dėl Izraelio integracijos regione“, – pridūrė jis.

Šie jo komentarai pasirodė JAV prezidentui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui) paskelbus, kad jo taikos planas Artimiesiems Rytams turi „šansą“ ir bus paskelbtas antradienį. Palestiniečiai šį planą jau atmetė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi