Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.27 18:12

Koronavirusas. JAV siūlo pagalbą, Kinija skaičiuoja užsikrėtimo naujuoju virusu atvejus

JTO koronavirusas pasaulinę grėsmę vertina kaip „aukštą“; atnaujinta 19.33
BNS, ELTA 2020.01.27 18:12

Kinija pirmadienį patvirtino daugiau kaip 2,7 tūkst. užsikrėtimo naujuoju virusu atvejų, įskaitant 81 mirties atvejį.

Daugiausiai atvejų užregistruota centriniame Uhano mieste, kur naujasis koronavirusas praėjusį mėnesį atsirado.

Kitose pasaulio šalyse patvirtinta daugiau kaip 40 atvejų, iš kurių praktiškai visi yra susiję su kinų turistais ar kitais žmonėmis, kurie neseniai lankėsi Uhane.

Pateikiame kai kurias detales, patvirtintas pirmadienio vidurdienį Pekino laiku.

Kinija: 2 744 atvejai pagrindinėje teritorijos dalyje, įskaitant 769 naujai patvirtintus atvejus. Be to, Honkonge užregistruoti aštuoni atvejai, Makao – penki. Beveik visi iš 81 mirties atvejo užregistruoti centrinėje Hubėjaus provincijoje; penki mirties atvejai buvo kituose Kinijos regionuose.

Jungtinės Valstijos: penki užsikrėtimo atvejai, įskaitant du Pietų Kalifornijoje ir po vieną Vašingtono valstijoje, Čikagoje ir Arizonoje.

Tailandas: aštuoni užsikrėtimo atvejai.

Australija: penki atvejai.

Pietų Korėja: keturi atvejai.

Japonija: keturi.

Singapūras: keturi.

Malaizija: keturi.

Prancūzija: trys.

Taivanas: trys.

Vietnamas: du.

Kanada: du.

Nepalas: vienas.

Kambodža: vienas.

JAV siūlo Kinijai pagalbą kovoje su nauju koronavirusu

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pranešė, kad Jungtinės Valstijos pasiūlė Kinijai pagalbą kovoje su nauju koronavirusu 2019-nCoV.

„Mes glaudžiai bendradarbiaujame su Kinija dėl šio viruso. Jungtinėse Valstijose užfiksuota labai mažai atvejų, bet mes esame budrūs. Mes pasiūlėme Kinijai ir prezidentui Xi (Jinpingui) bet kokią pagalbą, jei ji reikalinga. Mūsų ekspertai yra nepaprasti!“ – parašė D. Trumpas tviteryje.

Pekino valdžia praneša apie pirmąją naujo koronaviruso auką mieste

Pekino valdžia praneša, kad Kinijos sostinėje naujo tipo koronavirusas 2019-nCoV pasiglemžė pirmąją auką. Šalyje sparčiai plintantis virusas jau nusinešė daugiau nei 80 žmonių gyvybes ir sukėlė nerimą visame pasaulyje.

Pekine mirė 50 metų amžiaus vyras, sausio 8 d. lankęsis ligos protrūkio epicentre Uhano mieste. Ligos simptomai pasireiškė po septynių dienų, jam sugrįžus į Pekiną, teigė miesto Sveikatos apsaugos komisija.
Komisijos teigimu, vyras ligoninėje pasirodė sausio 21 d., o pirmadienį mirė.

JTO Kinijos koronaviruso pasaulinę grėsmę vertina kaip „aukštą“

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį paskelbė, kad naujo koronaviruso protrūkis Kinijoje, per kurį susirgo per 2,7 tūkst. žmonių ir dar apie 80 mirė, kelia „aukštą“ grėsmę pasauliniu mastu.

Ženevoje įsikūrusi Jungtinių Tautų sveikatos agentūra vėlai sekmadienį paskelbtoje situacijos ataskaitoje rašo, kad rizika yra „labai aukšta Kinijoje, aukšta regioniniu lygiu ir aukšta pasauliniu lygiu“.

Išnašoje PSO paaiškino, kad „neteisingai“ vertino viruso grėsmę ankstesnėse ataskaitose ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį. Jose tvirtinta, kad viruso keliama grėsmė pasauliniu mastu yra „vidutinė“.

Vis dėlto šis organizacijos paaiškinimas nereiškia, kad skelbiama tarptautinio masto ekstremali visuomenės sveikatai padėtis.

PSO atstovė Fadela Chaib sakė, kad buvo padaryta „formuluotės klaida“.

Organizacija paaiškino, kad jos skelbiamos kategorijos reiškia „pasaulinį rizikos vertinimą dėl [viruso] smarkumo, paplitimo ir gebėjimų [su juo] kovoti“.

Koronaviruso 2019-nCoV sukeltos pneumonijos protrūkis buvo užfiksuotas praėjusių metų gruodžio pabaigoje Uhane – dideliame Kinijos prekybos ir pramonės centre, kuriame gyvena daugiau kaip 11 milijonų žmonių. Dabar Kinijoje patvirtintų susirgimo atvejų skaičius viršijo 2,8 tūkstančio, 81 žmogus jau mirė.

Susirgimo naujo tipo pneumonija atvejų užfiksuota beveik visuose šalies regionuose, taip pat Pekine ir Šanchajuje.

Pasaulio sveikatos organizacija pripažino pneumonijos protrūkį nepaprastąja situacija Kinijai, bet tarptautinės nepaprastosios padėties kol kas neskelbia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi