Pasaulyje

2020.01.27 15:41

Žiniasklaida: kibernetines atakas prieš Europos organizacijas rengė Turkijai veikiantys programišiai

ELTA 2020.01.27 15:41

Pastarojo laikotarpio kibernetines atakas prieš vyriausybines įstaigas ir kitas organizacijas Artimuosiuose Rytuose ir Europoje galėjo surengti programišiai, veikiantys Turkijos naudai.

Tai pirmadienį pranešė „Reuters“, remdamasi trimis aukštais Vakarų saugumo tarnybų pareigūnais.

Agentūros duomenimis, nuo 2018 metų pradžios programišių grupė atakavo daugiau kaip 30 taikinių – ministerijas, ambasadas, specialiąsias tarnybas, kompanijas ir nevyriausybines organizacijas. Kibernetinių nusikaltėlių taikiklyje atsidūrė Kipro ir Graikijos vyriausybės, Irako vyriausybės patarėjas saugumo klausimais, Albanijos žvalgybos tarnyba, taip pat kai kurios organizacijos pačioje Turkijoje.

Pasak „Reuters“ šaltinių, esama požymių, kad šias atakas surengė Turkijos vyriausybės remiami programišiai. Nežinoma, kokie konkrečiai asmenys ir grupuotės susiję su kibernetiniais nusikaltimais, bet visos atakos buvo vykdomos naudojant bendrą infrastruktūrą.

Sausio 17 d. Turkijos programišių grupė įsilaužė į Graikijos nacionalinės žvalgybos tarnybos, užsienio reikalų ministerijos, parlamento, finansų ministerijos, Atėnų biržos tinklalapius. Kitą dieną Graikijos programišių grupė „Anonymous Greece“ surengė atsakomąją kibernetinę ataką prieš Turkijos vyriausybės tinklalapius. Sausio 24 d. Graikijos vyriausybės tinklalapiai vėl tapo kibernetinės atakos taikiniais.