Pasaulyje

2020.01.27 12:14

JAV patvirtino: Afganistane sudužo amerikiečių žvalgybinis lėktuvas

atnaujinta 20.47
LRT.lt, BNS 2020.01.27 12:14

JAV gynybos departamentas pirmadienį patvirtino, kad Afganistano Gazni provincijoje sudužo karinis lėktuvas, bet atmetė Talibano pareiškimą, kad jis buvo numuštas.

JAV pajėgų Afganistane atstovas pulkininkas Sonny Leggettas (Sonis Legetas) patvirtino, kad sudužo amerikiečių orlaivis „Bombardier E-11A“.

„Nors sudužimo priežastis tiriama, nėra jokių ženklų, kad sudužimą lėmė priešo ugnis“, – teigė S. Leggettas.

Jis nenurodė jokios informacijos apie galimas aukas.

Pirmadienio rytą televizija 1TV, remdamasi provincijos gubernatoriaus atstovo informacija, pranešė apie Afganistane nukritusį keleivinį valstybinių „Ariana“ avialinijų lėktuvą, kuriame esą buvo 83 žmonės. Tačiau netrukus šią informaciją ėmė neigti avialinijos. Vėliau ją paneigė ir Afganistano civilinės aviacijos tarnyba. JAV tarnybos pranešė tiriančios pranešimus, jog tai galėjo būti amerikiečių žvalgybinis lėktuvas.

Atstovas Arifas Noori sakė, kad lėktuvas nukrito apie 13 val. 10 min. vietos (10 val. 40 min. Lietuvos) laiku Dih Jako rajone, kontroliuojamame Talibano. Pasak jo kad į katastrofos vietą išvyko greitojo reagavimo grupė.

Žinią apie orlaivio sudužimą patvirtino du kiti provincijos tarybos pareigūnai.

Televizija „Tolo News“ irgi pranešė, kad lėktuvas nukrito teritorijoje, kontroliuojamoje Talibano kovotojų. Vėliau Talibano atstovas pranešė, kad lėktuvo nuolaužų aptikta nebuvo.

Tuo metu „Ariana Airlines“ savo paskyroje „Facebook“ paneigė, kad nukrito jos lėktuvas ir pridūrė, kad visi jos skrydžiai vyksta sėkmingai.

Kalnuota Gazni provincija yra Hindukušo priekalnėse ir pasižymi atšiauriomis žiemomis.