Pasaulyje

2020.01.27 11:14

Viruso epicentre dirbanti slaugytoja papasakojo apie padėtį ligoninėje: medikai jau užsikrėtę

LRT.lt 2020.01.27 11:14

Slaugytoja, dirbanti Uhano centrinėje ligoninėje, CNN sakė, kad bent tuzinas įstaigos medicinos darbuotojų yra užsikrėtę koronavirusu.

„Kai kuriems suteikiamas skubus gydymas. Tie, kurių simptomai silpnesni, buvo išsiųsti namo gydytis vaistais“, – kalbėdama anonimiškai darbuotoja sakė CNN.

Slaugytoja sakė, kad ji taipo pat užsikrėtė virusu, jai pasireiškia gana silpni simptomai. Todėl ji buvo paleista iš darbo, nurodant izoliuotis namie ir atsigauti. Darbuotoja sakė, kad ji yra daugiau nei laiminga nebebūti ligoninėje, kur, jos manymu, virusas plinta.

„Viruso koncentracija ligoninėje yra milžiniška“, – CNN sakė medicinos darbuotoja.

Jos liudijimas pasirodė metu, kai Pekinas nurodė siųsiantis į viruso epicentre esantį Uhaną dar 1,6 tūkst. medicinos darbuotojų, kurie padėtų gydyti užsikrėtusiuosius.

Dar 1 tūkst. darbuotojų išlieka pasirengę vykti, nurodė Kinijos sveikatos ministras Ma Xiaowei.

Manoma, kad naujasis kvėpavimo takų virusas prasidėjo 11 mln. gyventojų turinčio Uhano miesto turguje. Didelėje dalyje Hubėjaus provincijos, kur yra šis miestas, ima trūkti medicinos darbuotojų ir medikamentų. Su CNN kalbėję medicinos darbuotojai skundėsi dideliais darbo krūviais ir nepakankamais ištekliais, kurie padėtų susitvarkyti su krize.

„Kas liečia resursus, jų trūksta visame Uhane“, – sakė vienas med. darbuotojas, pridėdamas, jog trūksta apsauginių drabužių, akinių ir veido kaukių.