Pasaulyje

2020.01.25 13:36

Iranas pasmerkė „nežmogišką“ JAV elgesį su šalies piliečiais

Iranas šeštadienį pasmerkė „neteisėtą ir nežmogišką“ JAV sienos apsaugos tarnybų pareigūnų elgesį su šalies piliečiais po to, kai žiniasklaidoje paplito pranešimas, kad vienas Irano studentas buvo deportuotas, nors ir turėjo galiojančią vizą.

„Tokios absoliučiai diskriminacinės priemonės, taikomos atsižvelgiant į žmogaus rasę, tautybę ar religiją, prieštarauja tarptautiniams žmogaus teisių įstatymams ir principams“, – sakė užsienio reikalų ministerijos atstovas Abbasas Mousavis.

„Amerikos sienos apsaugos tarnybų pareigūnai tuos asmenis apklausė, norėdami sužinoti jų politines pažiūras ir įsitikinimus, taip pat buvo įsilaužta į jų socialinių tinklų paskyras“, – sakė atstovas pranešime.

JAV žiniasklaida pirmadienį paskelbė, kad oro uoste buvo atšaukta į Bostono universitetą keliavusio Irano studento viza, o jį patį deportavo imigracijos pareigūnai.

Įtampa tarp Teherano ir Vašingtono kyla nuo tada, kai sausio 3-iąją JAV bepiločio atakos metu buvo nukautas Irano generolas Qassemas Soleimanis.

Iranas po penkių dienų ėmėsi atsakomųjų veiksmų ir raketomis atakavo Irako karinę bazę, kurioje buvo dislokuota JAV karių.

Praėjus keletui valandų po atakų, Iranas vis dar juto pavojaus signalus ir netyčia numušė Ukrainos oro linijų keleivinį lėktuvą. Atakos metu žuvo visi 176 orlaiviu keliavę žmonės.

„Šie veiksmai, kurių imamasi prieš iraniečius, sutampa su Amerikos režimo priešiška ir neapykantos kupina politika, nukreipta prieš Iraną... kuri dabar pasireiškia iraniečių persekiojimu prie Amerikos sienų“, – teigė A. Mousavis.

Atstovas neišsiplėsdamas įspėjo, kad Jungtinėms Valstijoms gali tekti susidurti su veiksmais, kurių bus imamasi „per žmogaus teisių įstaigas“.