Naujienų srautas

Pasaulyje

2020.01.25 12:51

Žurnalistės klausinėjamas apie Ukrainą Pompeo prarado savitvardą

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo, žurnalistės klausinėjamas apie prezidento Donaldo Trumpo administracijos poziciją dėl Ukrainos, prarado savitvardą: šaukė ant jos, piktai žiūrėjo ir keikėsi.

Viskas prasidėjo M. Pompeo duodant rytinį interviu NPR radijui.

Pokalbis daugiausia sukosi apie Iraną, tačiau baigdama interviu žurnalistė Mary Louise Kelly (Meri Luiz Keli) paklausė valstybės sekretoriaus apie Ukrainą – šalį, atsidūrusią D. Trumpo apkaltos proceso centre.

Demokratai kaltina respublikoną D. Trumpą, kad jis piktnaudžiavo prezidento įgaliojimais, spausdamas Kijevą atlikti tyrimą dėl jo potencialaus varžovo lapkritį vyksiančiuose rinkimuose Joe Bideno (Džo Baideno). Dėl šio kaltinimo pradėtas prezidento apkaltos procesas ir šiuo metu Senate vyksta teismas.

Artimas D. Trumpo bendražygis M. Pompeo kaltinamas, kad neapgynė buvusios JAV ambasadorės Ukrainoje Marie Yovanovitch (Mari Jovanovič), kuri po šmeižto kampanijos, kuriai vadovavo prezidento asmeninis advokatas Rudy Giuliani (Rudis Džulianis), pernai pavasarį buvo netikėtai atšaukta iš Kijevo.

„Ar neturėtumėte atsiprašyti ambasadorės Marie Yovanovitch?“, – valstybės sekretoriaus paklausė M. L. Kelly.

M. Pompeo atsakė, kad „gynė kiekvieną Valstybės departamento pareigūną“, o žurnalistė paklausė, kada jis viešai gynė M. Yovanovitch, bet atsakymo nesulaukė.

„Tai viskas, ką šiandien ketinu pasakyti. Ačiū," – galiausiai pareiškė M. Pompeo ir baigė interviu.

Tačiau istorija tuo nesibaigė. Apie jos tęsinį M. L. Kelly papasakojo NPR laidoje penktadienio vakarą.

Pasak žurnalistės, ji padėkojo valstybės sekretoriui, bet šis neatsakė, o išeidamas iš kambario pasilenkė ir pervėrė ją piktu žvilgsniu.

Tuomet vienas darbuotojas pakvietė M. L. Kelly be diktofono į privačią M. Pompeo svetainę

Ten M. Pompeo „laukė ir ... šaukė ant manęs maždaug tiek pat, kiek truko pats interviu“, – pasakojo žurnalistė.

„Jam nepatiko, kad buvo klausiamas apie Ukrainą," – sakė ji ir pridūrė, kad sekretorius keikdamasis jos paklausė: „Manot, amerikiečiams rūpi Ukraina?“

Tuomet M. Pompeo paprašė savo patarėjų atnešti pasaulio žemėlapį, kuriame nepažymėtos valstybės, ir paklausė M. L. Kelly, kur yra Ukraina. „Aš parodžiau į Ukrainą. Jis padėjo žemėlapį į šoną“, – pasakojo žurnalistė.

„Žmonės apie tai išgirs“, – pareiškė praeityje ne kartą viešai žurnalistus užsipuolęs M. Pompeo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi