Pasaulyje

2020.01.25 12:05

Europos vyskupai pasisako prieš antisemitizmą ir politinį manipuliavimą tiesa

LRT.lt 2020.01.25 12:05

Minint 75-ąsias Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metines, Europos vyskupai išplatintame pranešime remiasi popiežiaus Pranciškaus žodžiais, skatinančiais kovoti su visais žmogaus orumą žeminančiais veiksniais: rasizmu, ksenofobija, antisemitizmu.

„Negalime leisti, kad tiesa būtų ignoruojama ar ja būtų manipuliuojama politiniais poreikiais“ – teigiama Europos vyskupų konferencijos tarybos pranešime.

Jame taip pat nurodoma, kad nors praėjo 75-eri metai nuo Aušvico-Birkenau išlaisvinimo, ši vieta nenustoja kėlusi siaubo. Pranešime primenama, kad tai buvo didžiausią koncentracijos stovykla nacių okupuotos Lenkijos teritorijoje.

„Šių minėjimo proga mes kreipiamės į šiuolaikinį pasaulį su taikos ir susitaikymo, pagarbos kiekvienos tautos teisei egzistuoti, laisvės, nepriklausomybės ir kultūros išlikimo prašymu. Negalime leisti, kad tiesa būtų ignoruojama, kad ja būtų manipuliuojama“, – rašoma pranešime.

Taip pat rašoma, kad karai, genocidai, persekiojimai ir skirtingos fanatizmo formos moko, kad smurtas niekada neatneš taikos, o priešingai – tik skleis smurtą ir mirtį.