Pasaulyje

2020.01.25 08:38

Kinija į koronaviruso epicentrą išsiuntė 450 karo medicinos darbuotojų, mirusiųjų skaičius pasiekė 41

atnaujinta 17.41
ELTA, BNS2020.01.25 08:38

Į mirtino koronaviruso protrūkio epicentru laikomą Uhano miestą Kinija išsiuntė 450 karo medicinos darbuotojų, iš kurių keletas turi patirties kovojant su ūminiu kvėpavimo takų sindromu (SARS) ir Ebolos virusu, šeštadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Medikai, penktadienį į miestą atvykę kariniais orlaiviais, bus išsiųsti į ligonines, kuriose gydomi dideli kiekiai mirtinu virusu užsikrėtusių žmonių, rašo naujienų agentūra „Xinhua“.

Ėmusis šio žingsnio, centrinė šalies vyriausybė padidino savo įsitraukimą bandant suvaldyti šį virusą, jau pareikalavusį 41 žmogaus gyvybės. Šalyje šiuo metu yra užfiksuota dar 1,287 tūkst. užsikrėtimo atvejų.

15 mirčių užfiksuota Hubei provincijoje.

Naujienų agentūra taip pat pranešė, kad Uhano ligoninėse, paskirtose kovoti su viruso protrūkiu, ėmė trūkti lovų, tad pradėta justi sveikatos krizę.

Tačiau šalies vyriausybė Uhane yra pradėjusi statyti ligoninę, skirtą specialiai virusu užsikrėtusiems žmonėms. Ją planuojama pastatyti per stebinančiai trumpą 10 dienų laikotarpį.

„Xinhua“ pranešė, kad karinę komandą sudaro kvėpavimo takų sveikatos, infekcinių ligų, ligoninių infekcijų kontrolės ir intensyvios terapijos ekspertai.

Ženklu, kad Uhano valdžia junta spaudimą, laikoma tai, jog Hubėjaus provincijos gubernatorius Jiang Chaoliangas penktadienį vykusiame susitikime sakė, kad Uhanas turi dėti „visas pastangas“ padidinti izoliacijos vietų ir lovų skaičių.

Anot pranešimo, paskelbto vyriausybės internetiniame puslapyje, ligoninės taip pat turi įsitikinti, kad pacientai būtų „priimami laiku“.

Visoje Kinijoje viešajame transporte imamasi priemonių virusui aptikti

Kinijoje sparčiai daugėjant mirtino koronaviruso aukų ir sergančiųjų, visos šalies mastu nurodyta imtis priemonių siekiant traukiniuose, lėktuvuose ir autobusuose aptikti užsikrėtusius žmones ir juos nedelsiant izoliuoti.

Bus steigiami patikros punktai, keleiviai, kuriems įtariama pneumonija, bus „nedelsiant gabenami“ į medicinos centrus, pranešė Nacionalinės sveikatos komisija.

Izoliavus įtartinus atvejus, bus privaloma dezinfekuoti traukinį, lėktuvą ar autobusą.

Pasak komisijos pranešimo, „visos transporto tarnybos“ privalo „griežtai“ imtis prevencijos ir kontrolės priemonių oro ir jūrų uostuose bei traukinių ir autobusų stotyse.

Šios priemonės taikomos visose transporto maršrutuose, taip pat muitinės ir pasienio kontrolės postuose.

Visi keleivius aptarnaujantys darbuotojai privalo dėvėti kaukes.

Transporto tarnybos taip pat privalo pateikti išsamią informacija apie asmenis, turėjusius glaudų kontaktą su galbūt užsikrėtusiu žmogumi, pavyzdžiui, važiavusius su juo tame pačiame vagone.

Šis nurodymas galioja visose provincijose ir regionuose.

Visos teritorijos privalo parengti skubaus reagavimo į koronavirusą planus bei apmokyti medicinos personalą.

Šių priemonių imamasi siekiant suvaldyti protrūkį, nuo kurio jau mirė 41 žmogus, o užsikrėtusiųjų skaičius jau pasiekė beveik 1 300.

Į Uhano miesto, kuriame kilo koronaviruso protrūkis, ligonines pasiųsti 450 Kinijos kariuomenės medikų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.