Pasaulyje

2020.01.25 08:35

Australija patvirtino pirmąjį užsikrėtimo koronavirusu atvejį

ELTA 2020.01.25 08:35

Australija šeštadienį patvirtino, kad šalyje buvo užfiksuotas pirmasis mirtino koronaviruso susirgimo atvejis. Šalis prisijungė prie ilgėjančio sąrašo valstybių, kurias paveikė šis virusas, Kinijoje nusinešęs jau 41 žmogaus gyvybę.

Šalies vyriausybė pranešė, kad užsikrėtęs vyras prieš savaitę sugrįžo į Melburną iš Kinijoje esančio Uhano miesto, laikomo viruso protrūkio epicentru.

Viktorijos valstijos valdžios institucijos „laikosi protokolo, tad viruso paveiktas žmogus buvo izoliuotas“, sakė Australijos vyriausybės patarėjas sveikatos klausimais Brendanas Murphy'is.

„Mano žiniomis, pacientas serga pneumonija, šiuo metu jis yra stabilios būklės“, – teigė pareigūnas.

Manoma, kad koronaviruso (2019-nCoV) protrūkis kilo Uhano turguje, kuriame parduodami egzotiniai gyvūnai ir laukinių gyvūnų mėsa.

Virusas sukėlė nerimą visame pasaulyje dėl to, nes jis turi panašumų su ūminiu kvėpavimo takų sindromu (SARS), 2002-2003 metais žemyninėje Kinijoje ir Honkonge pareikalavusiu šimtų žmonių gyvybių.

Sveikatos ekspertai teigia, kad Uhane buvo užfiksuota atvejų, kai vieni žmonės apsikrėtė nuo kitų. 11 mln. gyventojų turintis miestas šiuo metu yra uždarytas, siekiant apriboti ligos plitimą.

Australijos sveikatos ministras Gregas Huntas sakė, kad šiuo metu yra susisiekiama su keleiviais, skridusiais tuo pačiu lėktuvu į Melburną, kaip ir apsikrėtęs vyras, „norint jiems suteikti informacijos ir patarimų“.