Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.24 21:21

Turkijos rytus supurtė 6,8 balo žemės drebėjimas, žuvo 4 žmonės

atnaujinta 23.02
BNS 2020.01.24 21:21

Turkijos rytinę dalį penktadienį supurtė galingas žemės drebėjimas, kurio stiprumas siekia 6,8 balo pagal Richterio skalę, pranešė viena vyriausybinė agentūra. Kaip skelbia CNN, žuvo 4 žmonės.

Kol kas neturima jokios informacijos apie nukentėjusius žmones, bet šalies vidaus reikalų ministras sakė, kad gauta pranešimų apie sugriautus pastatus. Dabar tikslinama, kad buvo sugriauta mažiausiai 10 pastatų.

Požeminiai smūgiai apie 20 val. 55 min. vietos (19 val. 55 min. Lietuvos) laiku sudrebino Sivridžės rajoną rytinėje Elaziaho provincijoje, sakoma Gaivalinių nelaimių ir krizių valdymo agentūros pranešime.

JAV Geologijos tarnyba smūgių stiprumą įvertino 6,7 balo ir nurodė, kad jų židinys buvo 10 km gylyje.

„Sivridžę labai smarkiai kratė; nukreipėme į regioną mūsų gelbėjimo komandas“, – žurnalistams sakė vidaus reikalų ministras Suleymanas Soylu ir pridūrė, kad gauta pranešimų apie tose apylinkėse sugriuvusius pastatus.

Turkija yra didelio seisminio aktyvumo zonoje.

1999 metais 7,4 balo žemės drebėjimas, smogęs vakariniam Izmito miestui, nusinešė daugiau kaip 17 tūkst. žmonių gyvybių. Apie tūkstantis žmonių tąsyk žuvo šalies ekonomikos sostinėje Stambule.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi