Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.24 18:03

Erdoganas sako, kad tęs karinę paramą Libijai

Rasa Strimaitytė, ELTA 2020.01.24 18:03

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ir toliau ketina karinėmis priemonėmis remti užsienio pripažįstamą Libijos vyriausybę. Spaudos konferencijoje su Vokietijos kanclere Angela Merkel jis penktadienį sakė, kad generolas Chalifa Haftaras, kuris su premjero Fayezo al-Sarrajaus vyriausybe kovoja dėl valdžios, praėjusiomis dienomis sustiprino savo atakas. Turkija esą pasiryžusi nepalikti libių brolių vienų.

Turkija neseniai nusiuntė į Libiją savo karius. Tačiau R. Erdoganas dar kartą pabrėžė, kad turkų kariai čia yra apmokymų tikslais.

Libijos pilietiniame kare Vokietija prisiėmė tarpininkės vaidmenį ir sekmadienį Berlyne surengė taikos konferenciją. R. T. Erdoganas už tai padėkojo A. Merkel ir pareiškė, kad Turkija toliau rems Berlyno procesą. Tačiau kartu jis įspėjo, kad „chaoso klimatas“ Libijoje gali padaryti įtaką visam Viduržemio jūros regionui, jei kuo greičiau neįsivyraus ramybė. „Jei mes nenorime, kad šioje šalyje vėl sustiprėtų tokios teroristinės organizacijos, kaip IS („Islamo valstybė“) ir „al Qaeda“, mes turime paspartinti sprendimo procesą“, - kalbėjo Turkijos prezidentas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi