Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.11 13:29

Australų žurnalistė: Vengrijos stovykloje su migrantais elgiamasi „kaip su gyvuliais“

ELTA 2015.09.11 13:29

Neseniai pasirodžiusiame vaizdo įraše matoma kaip ankštoje patalpoje susigrūdusiems migrantams Vengrijos stovykloje, esančioje netoli sienos su Serbija, iš viršaus mėtomas į maišelius sudėtas maistas, skelbia BBC.

Australė, nufilmavusi šį vaizdo įrašą, sakė, kad su migrantais elgiamasi „kaip su gyvuliais" ir ragina Europos šalis atidaryti savo sienas.

Tai įvyko kaip tik tuo metu, kai Centrinės Europos šalys, Vokietija ir Liuksemburgas, turi susitikti aptarti migrantų krizės.

Vokietija skatina kvotų sistemos įgyvendinimą, pagal kurį ES šalys būtų priverstos priimti fiksuotą migrantų skaičių.

Europos Komisija nori, kad 28 sąjungos šalys pasidalintų 120 tūkst. migrantų, tačiau Čekija, Vengrija, Lenkija ir Slovakija siūlymą atmetė.

Per paskutiniąsias savaites dešimtys tūkstančių migrantų bet kokia kaina stengiasi pabėgti iš neramumų kamuojamų Sirijos ir Libijos.

Daugelis jų iš Vengrijos toliau keliauja į Vokietiją, Austriją ir Švediją – turtingas šalis, palankau priimančias pabėgėlius.

Būtent Vengrija tapo svarbiausiu kelionės tikslu migrantams keliaujantiems į šiaurę. Šiais metais šalį pasiekė jau 150 tūkst. žmonių.

Vaizdo įrašas nufilmuotas Roskės stovykloje, Vengrijoje. Jį nufilmavusi australų žurnalistė BBC sakė, kad šie žmonės per visą savo kelionę susidūrė su daugybe negandų, o ir čia, Europoje, su jais elgiamasi „kaip su gyvuliais".

Toks atsainus elgesys su migrantais susilaukė aktyvistų kritikos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi