Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.24 16:20

Paukščių gripas toliau plinta, Lenkijoje patvirtinti trys nauji protrūkiai

Malvina Baužytė, ELTA 2020.01.24 16:20

Lenkijoje užregistruoti trys nauji didelio patogeniškumo paukščių gripo protrūkiai – gripas pasireiškė kaimyninės šalies Szamotuly ir Ostrowski regionuose, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Informuojama, kad Szamotuly regione paukščių gripo nustatytas patvirtintas komercinėje kalakutų fermoje, kurioje buvo auginta daugiau kaip 37,5 tūkst. dvylikos savaičių kalakutų.

Šios paukščiams pavojingos ligos diagnozė patvirtinta ir kituose dviejuose naminių paukščių ūkiuose Lenkijoje (Ostruvo apskritis): juose buvo laikoma 161 ir 165 paukščiai. Visi šiuose ūkiuose auginti paukščiai buvo nugaišinti ir sunaikinti.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, per pastarąjį mėnesį (nuo 2019 metų gruodžio 31 dienos) paukščių gripo židinių iš viso užregistruota jau šešiose Europos valstybėse (Lenkijoje – 17, Slovakijoje – 2, Vengrijoje – 4, Rumunijoje – 2 ir po 1 Čekijoje bei Ukrainoje), iš viso 25-iuose paukščių ūkiuose ir 2 atvejai laukinėje faunoje.

Dėl šios užkrečiamosios ligos ūkiuose auginti beveik 530 tūkst. naminių paukščių buvo sunaikinti, o aplinkui patvirtintus protrūkių židinius nustatytos būtinosios apsaugos ir priežiūros zonos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi