Pasaulyje

2020.01.24 15:49

Kalakutai, voverės, varlės ir ožkos nebegalės skristi lėktuvų salonuose JAV

LRT.lt2020.01.24 15:49

JAV siekia apriboti, kokius gyvūnus keleiviai gali pasiimti į lėktuvo saloną nemokamai, o tokia teisė bus liks tik šunims, apmokytiems padėti žmonėms su negalia. Veiksmų imamasi, nes žmonės piktnaudžiauja padėtimi ir į salonus pasiima įvairių gyvūnų, melagingai deklaruodami, kad šie teikia „emocinę pagalbą“, rašo BBC.

JAV Transporto departamento siūlomi pokyčiai nustatytų, jog taip vadinami „emocinę pagalbą“ teikiantys gyvūnai nebūtų prilyginami „tarnybiniams“ gyvūnams.

Keleiviai galėtų turėti psichologinę pagalbą teikiančius „tarnybinius“ gyvūnus, bet jie privalėtų būti apmokyti specialiame kurse.

Šiuos pakeitimus palankiai sutiko JAV avialinijos, kurios skatino imtis permainų dėl vis augančių gyvūnų gabenimo lėktuvų salonuose mastų ir dėl to kylančių problemų, pavyzdžiui, įkandimų. Kaip rašo BBC, Didžiojoje Britanijoje į lėktuvus įleidžiami tik šunys, kurie padeda žmonėms su negalia.

JAV keleiviai į lėktuvus bando atsinešti kalakutus, povus ir voveres. Kai kurios avialinijos jau ėmėsi savo taisyklių griežtinimo. Pavyzdžiui, „American Airlines“ uždraudė į lėktuvo saloną įsinešti varles, šeškus, ežiukus, ožkas, net jei jie būtų terapiniai gyvūnai.

„Delta“ avialinijos 2018 m. skelbė, jog dalis keleivių „bandė skristi su terapiniais kalakutais, sterbliniais skraiduoliais, gyvatėmis ir vorais“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt