Pasaulyje

2020.01.24 14:49

Kremlius žada surengti referendumą dėl Konstitucijos pataisų

ELTA 2020.01.24 14:49

Rusijos gyventojai galės referendume pareikšti savo nuomonę dėl didžiausios šalies istorijoje konstitucijos reformos. Jei ji bus atmesta, pataisytas variantas neįsigalios, penktadienį pareiškė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas, kurį cituoja agentūra „Interfax“.

„Tai ne formalumas, o balsavimas už arba prieš“, – pridūrė jis. Pradžioje esą balsuos parlamentas, o tada gyventojai.

Prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį pateikė parlamentui konstitucijos pataisų projektą. Valstybės Dūma jau ketvirtadienį po pirmojo svarstymo pritarė naujam variantui. Niekas nebalsavo prieš. Dabar darbo grupė, kurią, be kitų, sudaro menininkai, kosmonautai ir sportininkai, turi galimybę pateikti pasiūlymus.

Vasario 11-ąją planuojamas antrasis ir lemiamas svarstymas. Trečiasis svarstymas laikomas tik formalumu.

Konstitucijos pataisos, anot ekspertų, leis V. Putinui užsitikrinti valdžią ir po 2024 metų. Tada, remiantis dabartine konstitucija, baigiasi paskutinė galima jo kadencija. Priėmus ankstesnę pataisą, prezidento kadencija jau buvo prailginta nuo ketverių iki šešerių metų.

Konstitucijoje taip pat norima įtvirtinti gyventojų teisę į minimalią algą ir minimalią pensiją. Komentatoriai tai vadina „viliojimo priemone“ žmonėms, kad šie pritartų konstitucijos reformai.