Pasaulyje

2015.09.11 12:55

Japonijoje tęsiasi dideli potvyniai, dingo 23 žmonės

BNS 2015.09.11 12:55

Namus griaunantys potvyniai ir žemės nuošliaužos penktadienį niokojo Japoniją, kai daugiau upių išsiliejo iš krantų ir dingo bent 23 žmonės, tarp jų du vaikai, o dar per 100 tūkst. buvo priversti evakuotis.  

Perspėjimas dėl smarkių liūčių liko galioti dalyje šiaurės Japonijos, bet potvynis jau pradėjo slūgti labiausiai nukentėjusiame Džioso mieste, kuriame buvo išvartyta medžių ir nuplauta namų – kai kada dar nespėjus iš jų pasitraukti žmonėms.

Žuvo bent trys žmonės, tarp jų 63 metų moteris, kurios namas buvo sutraiškytas užgriuvusios žemės nuošliaužos, o kita – kai potvynio srautas nunešė jos automobilį. Dar bent 28 žmonės buvo sužeisti, iš jų aštuoni sunkiai.

Tarp dingusiųjų buvo du aštuonmečiai, o potvyniai plito šiaurės kryptimi, Mijagio prefektūroje, kurios pakrantę 2011 metų kovą nuniokojo žemės drebėjimas ir cunamis, nusinešęs beveik 20 tūkst. žmonių gyvybių.

Kai kurie išgelbėti žmonės penktadienį pasakojo, kad nauji potvyniai jiems atgaivino prisiminimus apie tą katastrofą.

Sraigtasparniai siuvo virš kaimiško Osakio miesto, esančio už 350 km į šiaurę nuo Tokijo, kai rudi dumblėti Šibujo upės vandenys užliejo ryžių laukus ir namus, o gelbėtojai guminėmis valtimis gabeno žmones į saugias vietas.

Kiti, laukiantys, kada bus išgelbėti, mojavo rankšluosčiais iš užlietų namų viršutinių aukštų arba išsigandę žiūrėjo į kylantį vandenį.