Pasaulyje

2015.09.11 12:06

JAV minimos Rugsėjo 11-osios išpuolių metinės

ELTA2015.09.11 12:06

Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) penktadienį minimos 14-osios Rugsėjo 11-osios išpuolių metinės, praneša AP ir AFP. Kaip ir ankstesniais metais, Niujorke prie memorialo žuvusiems atminti bus perskaitytos beveik 3 000 aukų pavardės.

JAV federalinis tyrimų biuras (FTB) ketvirtadienį pranešė, kad neužfiksavo jokių „specifinių ar įtikinamų grėsmių“, susijusių su 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro aktų prieš JAV minėjimu.

FTB direktorius Jameso Comey nurodė, kad tarnyba įdėmiai stebėjo galimas „Al Qaeda“ ar „Islamo valstybės“ grėsmes, tačiau per žvalgybos konferenciją teigė, kad nėra jokių specifinių grėsmių, susijusių su 14-osiomis metinėmis.

Penktadienį sukanka 14 metų po atakų, sugriovusių Pasaulio prekybos centro dangoraižius Niujorke ir apgadinusių dalį Pentagono pastato. Per teroristų išpuolius žuvo beveik 3 tūkst. žmonių.

Atakos, kurias surengė „Al Qaeda“ kovotojai, užgrobę keleivinius lėktuvus, yra kruviniausios JAV istorijoje. Teroro aktai paskatino Vašingtoną pradėti karus Afganistane ir Irake.

Tragedijos minėjimo renginiai penktadienį planuojami visoje šalyje. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.