Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.24 11:04

Suomija tiria du turistus, ar neserga naujo tipo virusu

ELTA 2020.01.24 11:04

Du turistai iš Kinijos paprašė medikų pagalbos Laplandijoje esančiame Ivalo mieste, įtariama, kad jie serga naujo tipo pneumonija, kurią sukelia koronavirusas 2019-nCoV. Tai penktadienį pranešė Suomijos televizijos kanalas „Yle“.

Jo žiniomis, kinų šeima, atvykusi į Suomiją per Norvegiją iš Uhano miesto, praleido Laplandijoje kelias dienas. Naktį į penktadienį jie kreipėsi į vietos medicinos centrą, penktadienio rytą atitinkami mėginiai buvo išsiųsti į Helsinkį tirti.

Kaip sakė žurnalistams vyresnysis infekcinių ligų gydytojas Markku Broasas iš Laplandijos centrinės ligoninės, vienam iš turistų pasireiškė lengvi persišaldymo simptomai, kitas skundžiasi nuovargiu ir liguista būsena. „Labai galimas daiktas, jog tai koks nors kitas įprastinis susirgimas, o ne sukeltas koronaviruso“, - teigė medikas. Šiuo metu Suomijoje – gripo epidemijos protrūkis.

Preliminarūs tyrimų rezultatai gali paaiškėti jau penktadienį. Kaip pranešė laikraštis „Ilta-Sanomat“, pacientai izoliuoti – jie yra atskiroje palatoje.

Kinijos valdžia praėjusių metų gruodžio 31 d. pranešė Pasaulio sveikatos organizacijai apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane – dideliame prekybos ir pramonės centre, kuriame gyvena daugiau kaip 11 milijonų žmonių. Ligos sukėlėjas - koronavirusas 2019-nCoV – buvo nustatytas sausio 7 d.

Naujausiais duomenimis, susirgusiųjų skaičius Kinijoje jau išaugo iki 876 žmonių, užfiksuotos 26 mirtys. Naujo tipo koronavirusas jau nustatytas Vietname, Pietų Korėjoje, Jungtinėse Valstijose, Singapūre ir Japonijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi