Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.24 10:15

Rakštis Britanijos ir JAV santykiuose: amerikiečiai neišduoda mirtiną avariją sukėlusios diplomato žmonos

ELTA 2020.01.24 10:15

JAV atsisakė patenkinti Jungtinės Karalystės (JK) prašymą išduoti amerikiečių diplomato žmoną, sukėlusią mirtiną avariją, per kurią žuvo jaunuolis, pranešė JK Vyriausybė.

42-ejų Annos Sacoolas byla tapo rakštimi artimuose Londono ir Vašingtono santykiuose. Ši byla taip pat sukėlė diskusijas dėl diplomatinės neliečiamybės bylose, nesusijusiose su nacionaliniu saugumu.

„Esame nusivylę dėl tokio sprendimo, panašaus į teisingumo neigimą. Skubiai svarstome mūsų turimas galimybes“, – teigė JK Vidaus reikalų ministerijos atstovė.

Britas Harry Dunnas žuvo rugpjūtį, kai jo motociklas susidūrė su į priešingą eismo juostą išlėkusiu A. Sacoolas automobiliu. Avarija įvyko netoli JAV kariuomenės naudojamos aviacijos bazės centrinėje Anglijoje, Nortamptonšyre.

Spalį A. Sacoolas pripažino vairavusi avariją sukėlusį automobilį, tačiau atsisakė sugrįžti į JK ir stoti prieš teismą, kaip reikalauja H. Dunno tėvai.

19-mečio jaunuolio tėvai buvo informuoti apie JAV valstybės departamento sprendimą ketvirtadienį, teigė šeimos atstovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi