Pasaulyje

2020.01.24 10:07

Šiaurės Korėja paskyrė karinės patirties turintį ministrą – jis keis santykius su JAV?

BNS 2020.01.24 10:07

Šiaurės Korėjos naujuoju užsienio reikalų ministru paskirtas Ri Son Gwonas, penktadienį patvirtino valstybinė žiniasklaida.

Pasak naujienų agentūros KCNA, Užsienio reikalų ministerija surengė pokylį Pchenjano ambasadoriams Naujųjų metų pagal Mėnulio kalendorių išvakarėse ir kaip diplomatijos vadovą paminėjo Ri Son Gwoną, buvusį tarp susitikime dalyvavusių aukšto rango pareigūnų.

Pažymima, jog per pokylį naujasis URM vadovas pabrėžė, kad jo šalis pasirengusi padaryti proveržį, didindama savo „savarankiškumą“ sprendžiant išorinius režimo iššūkius.

Kaip žinoma, Ri Son Gwonas yra buvęs karininkas, neturintis daug diplomatinės patirties.

Anksčiau Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“, cituodama šaltinius Šiaurės Korėjoje, informavo, kad Pchenjanas paskyrė naująjį užsienio reikalų ministrą: ilgiau kaip tris dešimtmečius diplomatu dirbusį Ri Yong Ho pakeitė buvęs už santykius tarp Korėjų atsakingos Pchenjano agentūros vadovas Ri Son Gwonas.

Ministro pasikeitimas pritraukė daug tarptautinio dėmesio, nes tai gali reikšti, kad pakis Šiaurės Korėjos politika Vašingtono ir Seulo atžvilgiu, tebestringant deryboms dėl Korėjos pusiasalio denuklearizacijos.

Analitikai sako, kad Ri Son Gwono paskyrimas URM vadovu rodo, jog Pchenjanas imsis griežtesnės linijos JAV atžvilgiu. Šiaurės Korėja anksčiau šiais metais jau atsisakė savo branduolinių ir tarpžemyninių balistinių raketų bandymų moratoriumų.

„Buvusio karininko paskyrimas diplomatijos vadovu simbolizuoja Šiaurės Korėjos bekompromisį požiūrį, nukreiptą prieš Vašingtoną“, – naujienų agentūrai AFP sakė Seule dirbantis analitikas Ahn Chan-ilas.

„Labai retas atvejis, kad kažkas iš kariuomenės būtų paskirtas Pchenjano užsienio reikalų ministru“, – pridūrė jis.

Diplomatinės pastangos atsidūrė aklavietėje nepasiekus jokio susitarimo pernai Hanojuje vykusiam šiaurės korėjiečių lyderio Kim Jong Uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo antram susitikimui.

Pchenjanas pareiškė, kad negrįš prie derybų stalo, kol JAV visiškai nepripažins jo reikalavimų ir neatsisakys „priešiškos politikos“ Šiaurės Korėjos atžvilgiu.