Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.23 17:45

„Iki žmonijos išnykimo liko 100 sekundžių“ – pasaulio pabaigą ekspertai mato arčiau nei anksčiau

LRT.lt 2020.01.23 17:45

„Pasaulio pabaigos laikrodį“ kasmet nustatantys mokslininkai teigia, jog 2020-aisiais grėsmė žmonijos išnykimui yra didesnė nei kada nors anksčiau. Šiemet jie laikrodį nustatė 100 sekundžių iki vidurnakčio, rašo „The Independent“.

Pernai laikrodis rodė 2 minutes iki vidurnakčio, taip arti susinaikinimo žmonija buvo tik Šaltojo karo įkarštyje.

Šiemet laikas iki pasaulinės katastrofos yra trumpesnis. Jis yra trumpiausias per visus „Pasaulio pabaigos laikrodžio“ gyvavimo metus nuo jo sukūrimo 1954-aisiais.

Laikrodį kasmet nustato Branduolinių mokslininkų komitetas. Anot jo narių ekspertų, laikas buvo sumažintas dėl didėjančio susirūpinimo klimato kaita, globalaus karo, dezinformacijos ir kitų iššūkių.

„Žmonija ir toliau vienu metu susiduria su dviem egzistenciniais pavojais: branduoliniu karu ir klimato kaita, o grėsmę kartais didina kibernetinių galimybių įgalinti informaciniai karai, kurie pažeidžia visuomenės galimybę reaguoti“, – ekspertų pranešimą cituoja „The Independent“.

Anot jų, grėsmę sustiprina ir tai, kad pasaulio lyderiai leido sunykti tarptautinei politinei infrastruktūrai, kuri kontroliavo šiuos žalingus procesus.

Ekspertai pabrėžia, kad sprendimą paslinkti rodyklę priėmė dar praėjusį lapkritį, prieš paaštrėjant JAV ir Irano santykiams, bet ši situacija esą tik patvirtino jų prognozę.

„Sprendimas paslinkti „Pasaulio pabaigos laikrodžio“ rodyklę yra paremtas nuodugniais moksliniais tyrimais ir jis reikalauja tokio pat nuodugnaus daugiašalio atsako“, – sakė laikrodžio atidengime dalyvavęs buvęs JT gen. sekretorius Ban Ki-moonas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi