Pasaulyje

2020.01.26 14:25

Filipinuose su nerimu laukiama ugnikalnio išsiveržimo, žmonės iš parduotuvių šluoja maistą

Indrė Urbaitė, LRT Radijo laida „Pasaulio laikas“, LRT.lt2020.01.26 14:25

Filipinuose valdžia evakuoja šimtus tūkstančių žmonių, o gyventojams belieka laukti, kada išsiverš netoli sostinės Manilos esantis Taalio ugnikalnis. Pelenus jis jau spjaudė praėjusios savaitės pradžioje, nuo kurių nukentėjo tūkstančiai žmonių.

Filipinuose laikinai dirbantis lietuvis keliautojas Edgar Žigis sako, kad šalies prekybos centrai pustuščiai – gyventojai masiškai šluoja maisto ir kitus būtiniausius produktus.

„Žmonės masiškai perka pilnus vežimus greitai užpilamų makaronų, konservuotų sardinių, – sako E. Žigis. – Vietiniai gyventojai labai nuoširdžiai stengiasi vieni kitiems padėti“.

Keliautojo teigimu, padėti skuba ne tik vietiniai filipiniečiai, bet ir privatūs verslai. „Prekybos centro, kuriame esu, įmonės skyrė pinigų atskiram savanorio etatui ir nusiuntė tokį darbuotoją į pavojaus zoną, padėti ten esantiems gyventojams“, – pasakoja E. Žigis.

Lietuvį itin nustebino toks evakuacijos mastas. Pasak jo, kalbinti vietos gyventojai teigė, kad taip yra dėl to, kad yra tokia nacionalinė nuotaika. „Jeigu kažkam blogai ir reikia padėti, tai visi jaučia pareigą tai daryti, – pasakoja E. Žigis.

Vietiniai, pasak keliautojo, pasakojo esantys pripratę prie cunamių, taifūnų, ugnikalnių išsiveržimų. „Jiems tai natūralūs gamtos procesai. Mums tokios stichinės nelaimės yra neįprastos ir baugina, o filipiniečiai sako prie tokių gamtos anomalijų jau pripratę“, – sako Filipinuose esantis lietuvis.

E. Žigis pasakoja, kad nemažai filipiniečių prarado savo namus ir ūkius – nuo pelenų svorio griuvo pastatai, buvo prarasti gyvuliai.

Plačiau – radijo įraše

Parengė Vismantas Žuklevičius