Pasaulyje

2020.01.23 15:53

Paslaptingas virusas pasiekė Sankt Peterburgą? Į ligoninę paguldyti du vyrai

Lietuva spec. priemonių imtis dar negali
LRT.lt2020.01.23 15:53

Du lėktuvo keleiviai, atvykę į Sankt Peterburgą iš Šanchajaus, buvo paguldyti į ligoninę, įtariant paslaptingąjį virusą, praneša „Echo Moskvy“.

Vienas pacientas yra rusas, o kitas – kinas. Pastarasis į Sankt Peterburgą atvyko ne šiandien. Skelbiama, kad sunegalavęs 23-ejų rusas į medikus kreipėsi pats. Tyrimų rezultatų dėl diagnozės laukiama rytoj, rašo „Echo Moskvy“.

Rusijoje dėl Kinijoje plintančio viruso sustiprinta sienų kontrolė, taip pat tikrinama iš Azijos atvykusių keleivių temperatūra.

Nusinešė 17 gyvybių

Kinijoje nuo paslaptingojo viruso mirė 17 žmonių. Ketvirtadienį, siekdama izoliuoti 11 mln. gyventojų ir sulaikyti jau viruso plitimą, Kinija uždraudė traukiniams ir lėktuvams išvykti iš Uhano miesto, kuris atsidūrė naujo viruso protrūkio epicentre. Vėliau uždarytas ir kaimyninis Huangango miestas.

LRT.lt primena, kad Minsko ligoninėje gydoma moteris, prieš kelias dienas grįžusi iš Kinijos. Ji, įtariama, yra užsikrėtusi dabar Kinijoje siaučiančiu nauju koronavirusu, praneša „tut.by“.

20-metė moteris, vardu Anna Ilnickaja, buvo nuvežta į ligoninę dėl ūmaus karščiavimo ir kitų simptomų, primenančių anksčiau siautusį mirtiną SARS kvėpavimo takų virusą.

Ji Kinijoje praleido 2 mėnesius, dalyvavo menų festivalyje Šanchajuje. Į Minską Sankt Peterburge studijuojanti moteris grįžo skrisdama maršrutu Šanchajus–Sianas–Jakaterinburgas–Maskva–Minskas. Namo ji grįžo sausio 20-ąją ir jau kitą dieną pasijuto blogai.

Kol nėra oficialaus patvirtinimo iš Baltarusijos, Lietuva jokių veiksmų imtis negali

Pasklidus informacijai, jog Baltarusijos gyventojai įtariamas paslaptingas koronovirusas, Lietuvos specialistai sako, kad kol kas nėra oficialiai patvirtinta, kad baltarusė užsikrėtė būtent šiuo virusu, mūsų šalyje specialių priemonių imtis negali.

„Europoje veikia skubaus reagavimo sistema, ir apie tokį atvejį būtų pranešta skubiai. Prieigą turi ir situaciją nuolat visą parą stebi Ekstremalių sveikatai situacijų centras. Kol kas mes neturime tokios informacijos, kad būtų pranešimas per skubaus reagavimo sistemą“, – LRT.lt tikino Visuomenės sveikatos centro Užkrečiamų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Brigita Rašimaitė.

Anot specialistės, tokiais atvejais yra taikomos jau numatytos standartinės reagavimo priemonės.

„Mes kol kas laikomės Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijų, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijų. Ir visą laiką taikomos standartinės reagavimo priemonės – reaguojame pagal tarptautines sveikatos priežiūros taisykles“, – sakė B. Rašimaitė.

Ekstremalių sveikatai situacijų centro Ekstremalių situacijų prevencijos skyriaus vedėja LRT.lt Auksė Bankauskaitė-Miliauskienė patvirtino, kad oficialių duomenų apie koronaviruso atvejį Baltarusijoje nėra.

Šalys Europoje privalo skubiai informuoti ne tik apie patvirtintą viruso atvejį, bet taip pat ir kilus įtarimui, nors susirgimas virusu nėra patvirtintas laboratorijoje.

Tokių duomenų nei apie susirgimą Baltarusijoje, nei apie įtarimus, anot A. Bankauskaitės-Miliauskienės, kol kas nėra.

Kinijoje dėl plintančio viruso ketvirtadienį buvo uždaryti du miestai – epicentre esantis Uhanas ir kaimyninis Huangangas. Oficialus užsikrėtusiųjų skaičius viršija 540, nuo viruso mirė mažiausiai 17 žmonių. Tačiau tikras užsikrėtusiųjų skaičius gali siekti kelis tūkstančius, mano ekspertai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt