Pasaulyje

2020.01.23 11:53

Ekspertai pritaria, kad į „Amazon“ vadovo Bezoso telefoną įsilaužė Saudo Arabijos princas

LRT.lt2020.01.23 11:53

Turtingiausias pasaulio žmogus „Amazon“ kompanijos įkūrėjas ir savininkas Jeffas Bezosas apkaltino Saudo Arabijos princą Mohammedą bin Salmaną įsilaužimu į telefoną. Jungtinių Tautų ekspertai teigia turintys informacijos, kuri verčia „susirūpinti“ dėl tokios versijos teisingumo, rašo CNN.

JT ekspertai nurodo, jog jų turima informacija atskleidžia kaip esą J. Bezosas gavo žinutę „WhatsApp“ programėlėje nuo princo M. bin Salmano, kuri buvo užkrėsta šnipinėjimo įranga.

„Informacija, kurią gavome, rodo galimą kronprinco dalyvavimą p. Bezoso stebėjime, bandant paveikti, jei ne nutildyti „The Washington Post“ naujienas apie Saudo Arabiją“, – trečiadienį paskelbė JT ekspertai. Pranešimą išplatino specialioji JT pranešėja neteisėtiems nužudymams Agnes Callamard, kuri vykdė tyrimą dėl Saudo Arabijos konsulate Turkijoje nužudyto žurnalisto Jamalo Khashoggio mirties.

JAV spauda pranešė, jog J. Bezoso pasamdyti privatūs tyrėjai išsiaiškino, kad „Amazon“ vadovo telefono saugumas buvo pažeistas, o įsilaužimas buvo kontroliuojamas iš M. bin Salmano valdomos paskyros.

Saudo Arabija atmeta tokius kaltinimus, rašo CNN.

J. Khashoggis prieš mirtį dirbo „The Washington Post“ skiltininku ir 2018 m. buvo nužudytas Saudo Arabijos konsulate Turkijoje. Po šio įvykio leidinys publikavo straipsnius apie Saudo Arabijos ir jos kronprinco M. bin Salmano rolę žmogžudystėje.

Tyrėja A. Callamard pareiškime nurodo, kad esą vykdydama tyrimą dėl žmogžudystės, Saudo Arabija kartu „įgyvendino didelę slaptą internetinę kampaniją prieš p. Bezosą ir „Amazon“, kaip „The Washington Post“ savininkus“.

Anot J. Bezoso, dėl įsilaužimo į telefoną, vienas JAV leidinys gavo asmenines verslininko ir jo meilužės Lauren Sanchez žinutes. Tačiau leidinys tai neigia, rašo CNN.

JT skelbė turinčios įrodymų, kad prie žurnalisto J. Khashoggio nužudymo prisidėjo princas M. bin Salmanas. Saudo Arabija tai neigia ir gruodį dėl šio nužudymo nuteisė 5 asmenis, kurie esą nusikaltimą įvykdė savo iniciatyva.