Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.23 11:00

Macronas apšaukė izraeliečių apsaugą Jeruzalėje, kuri bandė įeiti į bažnyčią: išeikite!

LRT.lt 2020.01.23 11:00

Jeruzalėje viešintis Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas buvo užfiksuotas susiginčijęs su jį lydėjusiais Izraelio apsaugos pareigūnais.

Atvykęs dalyvauti Holokausto minėjimo renginiuose, E. Macronas trečiadienį lankėsi Prancūzijai priklausančioje Šv. Onos bažnyčioje Jeruzalės senamiestyje. Šią 12 amžiaus bažnyčią 1856 m. Napoleonui III padovanojo Osmanų imperijos sultonas Abdulmecidas I ir šiandien ji laikoma Prancūzijos teritorija.

Izraelio apsaugos pareigūnai, kartu su prancūzų apsauginiais lydintys E. Macroną, jam iš paskos bandė užeiti į bažnyčią ir tai sukėlė Prancūzijos lyderio pyktį.

„Visi žino taisykles. Man nepatinka, ką jūs padarėte mano akivaizdoje. Išeikite!”, – šaukė E. Macronas.

„Prašau gerbti taisykles, jos (čia veikia) amžius. Jos nepasikeis su manimi, galiu jus patikinti“, – ginčo metu pridūrė Prancūzijos vadovas.

Eliziejaus rūmų atstovė CNN nurodė, kad Šv. Onos bažnyčios saugumą Jeruzalėje užtikrina Prancūzija, o E. Macrono vizito metu prezidentui apsaugą teikė prancūzų pareigūnai.

Izraelio pareigūnai kilusį incidentą tarp Prancūzijos ir Izraelio apsaugos darbuotojų pavadino „diskusija“, rašo CNN.

Po vizito bažnyčioje, E. Macronas atsiprašė dėl incidento.

Prancūzija nepripažįsta Izraelio valdžios Jeruzalės senamiestyje, kuris yra rytinėje miesto dalyje, kurią Prancūzija laiko okupuota teritorija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi