Pasaulyje

2015.09.11 09:22

Pietų Korėjos teismas nuteisė JAV ambasadorių užpuolusį vyrą

BNS 2015.09.11 09:22

Vyras, peiliu sužalojęs JAV ambasadorių Pietų Korėjoje, penktadienį buvo nuteistas kalėti 12 metų už pasikėsinimą nužudyti diplomatą, kuriam buvo giliai perrėžtas veidas, o žaizdai susiūti prireikė 80 siūlių.  

Prokurorai siekė, kad 56 metų Kim Ki-jongas, kuris kovą užpuolė ambasadorių Marką Lippertą ir jį sužalojo nedideliu virtuviniu peiliu per vienus pusryčius Seule, būtų pasiųstas už grotų 15 metų.

Skelbdamas nuosprendį Seulo centrinis teismas pažymėjo, kad Kim Ki-jongas „visiškai nesigailėjo, mėgindamas pateisinti savo veiksmus nagrinėjant bylą“.

Vieša ataka prieš Pietų Korėjos svarbiausios karinės ir diplomatinės sąjungininkės pasiuntinį ir to išpuolio dramatiškas vaizdo įrašas, kuriame matoma, kaip M. Lippertas skubiai išvedamas iš oficialaus renginio susiėmęs už kruvino veido, sukrėtė daugelį šalyje, kur emocingi politiniai protestai yra dažni, bet toks kraštutinis smurtas – retas.

Seule taip pat buvo jaučiama gėda ir nerimas, kad vyras, kuris jau anksčiau yra smurtavęs prieš užsieniečius pasiuntinius, sugebėjo įvykdyti tokį išpuolį.

Kim Ki-jongas, ekscentriškas aktyvistas, jau anksčiau buvo žinomas policijai, o 2010 metais jis buvo lygtinai nuteistas kalėti dvejus metus dėl to, kad sviedė akmenį į tuometį Japonijos ambasadorių Seule.

Per policijos apklausą Kim Ki-jongas sakė, kad M. Lippertas buvo „simbolinis taikinys“, jam siekiant išreikšti nepritarimą kasmet rengiamoms bendroms JAV ir Pietų Korėjos karinėms pratyboms.

Tas bendras pratybas visuomet lydi padidėjusi įtampa su Šiaurės Korėja, o Kim Ki-jongas argumentavo, kad dėl jų stringa pastangos atnaujinti dialogą tarp abiejų Korėjos pusiasalio valstybių.