Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.23 08:13

Sudužo krūmynų gaisrus Australijoje gesinęs lėktuvas

atnaujinta 10.46
BNS 2020.01.23 08:13

Australijos pietryčiuose ketvirtadienį sudužo krūmynų gaisrus gesinantis orlaivis „C-130 Hercules“, patvirtino pareigūnai. Kiek vėliau pranešta, kad avarijos metu žuvo trys žmonės.

Naują gaisrų protrūkį kursto aukšta oro temperatūra ir smarkus vėjas.

Mažiausiai septyni gaisrai Australijoje siaučiantys paskelbti ekstremaliomis situacijomis, įskaitant vieną Snieguotajame Monere, kur pareigūnai prarado ryšį su tuo lėktuvu.

Dėl krūmynų gaisrų taip pat teko uždaryti Kanberos oro uostą. Artėjant liepsnoms, buvo atšaukti visi skrydžiai į Australijos sostinę ir iš jos.

JAV Oregono valstijoje įsikūrusi bendrovė „Coulson Aviation“ pranešime sakė, kad prarado vieną iš savo orlaivių „Lockheed“, išskridusį gesinti gaisrų Naujajame Pietų Velse. Pasak jos atstovų, nelaimė buvo „didelio masto“, bet daugiau detalių neskelbiama.

„Vienintelis dalykas, kurį žinau iš ataskaitų iš darbų vietos, yra tas, kad lėktuvas nukrito, sudužo ir pastebėtas su ta avarija susijęs ugnies kamuolys“, – nurodė Naujojo Pietų Velso kaimiškų vietovių priešgaisrinės tarnybos komisaras Shane`as Fitzsimmonsas.

Jis nurodė, kad visi trys lėktuve buvę asmenys yra JAV gyventojai.

Kiek anksčiau Sh. Fitzsimmonsas sakė, kad pareigūnai prarado ryšį su orlaiviu „Lockheed C-130 Hercules“, dirbusiu Snieguotajame Monere, ketvirtadienį prieš 13 val. 30 min. vietos (4 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Jis pranešė, kad „Coulson Aviation“, kuriai priklausė tas lėktuvas, stabdo savo orlaivių, gesinančių gaisrus Naujajame Pietų Velse ir Viktorijoje, darbą, kol bus apžiūrėta jų būklė.

„Deja, mums pavyko tik aptikti nuolaužas ir nelaimės vietą, bet mums nepavyko surasti nė vieno išgyvenusiojo“, – sakė Sh. Fitzsimmonsas.

Keleivinių lainerių skrydžiai atšaukti nuo maždaug vidurdienio vietos (3 val. Lietuvos) laiku, susiliejus dviem nekontroliuojamiems gaisrams, liepsnojantiems į pietus ir į vakarus nuo oro uosto.

Sidnėjuje oro temperatūra ketvirtadienį siekė 40 laipsnių pagal Celsijų, o šiaurės vakariniame šio miesto priemiestyje irgi įsiplieskė krūmynų gaisras.

Prognozuojama, kad vėjo gūsiai vietomis gali siekti 90 km per val., o Naujojo Pietų Velso kaimiškų vietovių priešgaisrinės tarnybos komisaras Shane'as Fitzsimmonsas sakė, kad vėjas stipresnis, nei tikėtasi, ypač gaisrų apimtose pietvakarinėse valstijos vietovėse.

„Vienas iš didžiausių išbandymų, su kuriais susiduriame dėl padidėjusio šių vėjų intensyvumo, yra toks, kad yra labai sudėtinga skristi bet kokiu orlaiviu, iš oro padedančiu ugniagesių pastangoms žemėje“, – nurodė jis.

Sh. Fitzsimmonsas nurodė, kad kanadiečių bendrovė „Coulson Aviation“, kuriai priklausė tas lėktuvas, stabdo savo orlaivių, gesinančių gaisrus Naujajame Pietų Velse ir Viktorijoje, darbą, kol bus apžiūrėta jų būklė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi