Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.22 23:17

Trumpas svarsto papildyti sąrašą šalių, kurių piliečiams būtų draudžiama atvykti į JAV

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.01.22 23:17

JAV prezidentas Donaldas Trumpas teigia svarstantis papildyti sąrašą šalių, kurių piliečiams būtų draudžiama atvykti į Jungtines Valstijas, skelbia BBC.

Amerikos prezidentas nepatikslino, kokios tai šalys, tačiau amerikiečių žiniasklaida skelbia, tai gali būti kelios valstybės iš Europos, Afrikos ir Azijos. Prieš dvejus metus D. Trumpas įvedė draudimą musulmonams iš septynių šalių atvykti į Jungtines Valstijas.

Nukentėjo Libija, Iranas, Somalis, Sirija, Jemenas, Šiaurės Korėja ir Venesuela.

„Jūs matote, kas vyksta pasaulyje, mūsų šalis turi būti saugi“, – trečiadienį jis sakė žurnalistams Pasaulio ekonomikos forume Davose, Šveicarijoje.

Jis nepateikė daugiau informacijos apie tai, į kurias šalis bus nukreiptos ir kiek jų bus, tačiau sakė, kad informacija bus paviešinta „labai greitai“.

Gruodžio mėnesį Aukščiausiasis Teismas leido vyriausybei taikyti pakoreguotą draudimą atvykti keliautojams iš šešių musulmoniškų valstybių, nors apeliacijų nagrinėjimas nebuvo baigtas ir žemesnės instancijos teismai pripažino jį netinkamu.

Šioje D. Trumpo kelionių draudimo versijoje numatoma, kad į JAV nebus įleidžiami lankytojai iš penkių daugiausiai musulmoniškų valstybių – Irano, Libijos, Somalio, Sirijos ir Jemeno – bei Šiaurės Korėjos. Be to, į šalį negalės atvykti kai kurie Venesuelos pareigūnai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi