Pasaulyje

2015.09.11 15:59

Venesuelos opozicijos lyderis L. Lopesas nuteistas kalėti beveik 14 metų

ELTA 2015.09.11 15:59

Žymus Venesuelos opozicijos lyderis Leopoldas Lopezas nuteistas kalėti 13 metų ir devyniems mėnesiams, praneša BBC. Vyras pripažintas kaltu dėl smurto kurstymo per protestus prieš šalies vyriausybę 2014 metais. Jų metu žuvo 43 žmonės. 

44-erių L. Lopesas buvo kalinamas kariniame kalėjime nuo pernai vasario.

Belaukiant teismo verdikto, netoli teismo rūmų Karakase opozicionieriaus šalininkai susirėmė su vyriausybę palaikančiais demonstrantais. L. Lopeso rėmėjai sakė, kad per neramumus vienas šalininkas patyrė širdies smūgį.

Opozicijos lyderio artimieji teigė, kad L. Lopesas beveik visus 19 mėnesių buvo kalinamas vienutėje, o tai yra žmogaus teisių pažeidimas. Savo ruožtu JAV ir Jungtinės Tautos (JT) paragino Venesuelą paleisti disidentą.

Reaguodama į teismo verdiktą, JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Vakarų pusrutulio reikalams Roberta Jacobson teigė, kad yra „giliai sunerimusi“ dėl skirtos bausmės. Ji taip pat paragino Venesuelos vyriausybę „apsaugoti demokratiją“ šalyje.

Dauguma neturtingų Venesuelos gyventojų laiko L. Lopesą pavojingu veikėju, kurstančiu smurtą ir perversmus prieš šalies vyriausybę. Jo kritikai prisimena 2002 metais nepavykusį perversmą prieš velionį Venesuelos prezidentą Hugo Chavezą. Tačiau opozicijos lyderio šalininkai tvirtina, kad L. Lopesas yra dabartinio šalies vadovo Nicolas Maduro atpirkimo ožys.