Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.22 20:52

ES šiltai priėmė Venesuelos opozicijos lyderį Guaido

BNS 2020.01.22 20:52

Europos Sąjunga trečiadienį šiltai priėmė Venesuelos opozicijos lyderį Juaną Guaido, siekiantį užsitikrinti tvirtesnę tarptautinę paramą savo siekiui surengti jo šalyje rinkimus ir perimti valdžią iš prezidento Nicolas Maduro.

JAV ir dar 50 šalių pripažįsta J. Guaido laikinuoju Venesuelos prezidentu, tačiau to nepadarė Europos Komisija. Vis dėlto ji laiko J. Guido „teisėtu“ venesueliečių opozicijos valdomo parlamento pirmininku.

Tačiau ES užsienio politikos vadovo Josepo Borrellio draugiškas rankos paspaudimas ir susitikimai su kitais aukšto rango EK ir Europos Parlamento pareigūnais liudija tvirtą paramą J. Guido.

Duodamas interviu radijui BBC opozicijos lyderis pareiškė mėginąs užsitikrinti „palaikymo siekiant laisvų ir sąžiningų rinkimų bei paramos kovojant su diktatūra“ Venesueloje.

Remiantis J. Borrellio biuro pareiškimu, ES diplomatijos vadovas pabrėžė, jog Bendrija per derybas su J. Guaido buvo pasiruošusi palaikyti „taikų ir demokratinį krizės sprendimą“.

„Jie abu pabrėžė, kad tiek Venesuelos veikėjams, tiek tarptautinei bendruomenei būtina skubiai suderinti požiūrį į prasmingą politinį procesą“, – teigiama pranešime.

J. Guaido apsilankė Briuselyje vykdydamas tarptautinę kampaniją, kurios tikslas – užsitikrinti paramos siekiant perimti valdžią iš N. Maduro.

Nepaisant N. Maduro administracijos paskelbto draudimo keliauti, jis išvyko į Kolumbiją ir Britaniją, o paskui – į Belgiją. Vėliau Venesuelos opozicijos lyderis planuoja sudalyvauti Pasaulio ekonomikos forume Davose ir savaitės pabaigoje išvykti į Ispaniją.

Bogotoje JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo dar kartą patvirtino prezidento Donaldo Trumpo visokeriopą diplomatinę paramą J. Guaido.

Baltųjų rūmų vadovui antrino ir politikai Britanijoje, kuri kartu su dauguma likusių ES šalių prisijungė prie JAV iniciatyvos paremti J. Guaido sprendimą pasiskelbti Venesuelos laikinuoju lyderiu.

Nors šiuo metu nėra vieningos bloko pozicijos dėl tokio jo

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi