Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.22 15:58

Tyrimas atskleidžia, kad prancūzai nesuvokia Holokausto mastų

ELTA 2020.01.22 15:58

Praėjus 75 metams po Aušvico koncentracijos stovyklos išlaisvinimo, Prancūzijoje žmonės mažai žino apie Holokaustą. Pirmiausiai jauni gyventojai neįsivaizduoja žydų naikinimo mastų, rodo apklausa, kurią atliko žydų organizacija „Claims Conference“.

Anot apklausos, 57 proc. prancūzų nežino, kad per holokaustą buvo išžudyta 6 mln. žydų. Tarp jaunesnių žmonių, kurie gimė po 1980-ųjų, atitinkamas rodiklis yra net 69 proc. 44 proc. vadinamosios tūkstantmečio kartos ir po jos einančios „Z kartos“ atstovų mano, kad žuvusiųjų būta mažiau nei 2 mln.

Du trečdaliai apklaustųjų nurodė bent jau girdėję Aušvico mirties stovyklos pavadinimą. Tačiau apie kitas koncentracijos stovyklas jų žinios labai menkos. Mažiau nei kas penktas yra girdėjęs apie Dachau ir Buchenvaldą Vokietijoje. Be to, tik 2 proc. prancūzų žino apie Drancy stovyklą į šiaurę nuo Paryžiaus, iš kur daugiau kaip 60 000 žydų buvo deportuota į koncentracijos stovyklas.

Menkstančios žinios apie holokaustą siejasi su „vis didėjančiu antisemitizmu Prancūzijoje, taip pat pasaulyje“, - įspėjo Rüdigeris Mahlas iš „Claims Conference“ organizacijos. Tai žydų organizacija, visame pasaulyje kovojanti už kompensacijas holokaustą išgyvenusiems žmonėms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi