Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.10 16:29

Britanijoje baigėsi leiboristų lyderio rinkimai, pergalė prognozuojama J. Corbynui

BNS 2015.09.10 16:29

Ketvirtadienį baigėsi balsavimas Didžiosios Britanijos pagrindinės opozicinės Leiboristų partijos lyderio rinkimuose, kuriuose triumfas prognozuojamas ultrakairiojo sparno kandidatui Jeremy Corbynui.

Nors rinkimų rezultatai bus paskelbti tik šeštadienį, J. Corbyno pergale beveik neabejojama.

Kaip rodė naujausia „YouGov“ viešosios nuomonės apklausa, kuri buvo atlikta rugpjūčio viduryje, J. Corbyną palaikė 53 proc. tų, kurie ketino balsuoti.

66 metų J. Corbynas savo pažiūromis yra kur kas labiau artimas ne Tony Blairui, bet prieš taupymą nusistačiusiems Europos politiniams judėjimams, tokiems, kaip Graikijos „Syriza“ ar Ispanijos „Podemos“.

Jis populiarus tiek tarp jaunų, tiek tarp vyresnio amžiaus leiboristų rinkėjų, jį palaiko ir įtakingos profesinės sąjungos – visi, kuriems įgriso aukštų leiboristų veikėjų, tokių, kaip T. Blairas, kuris premjero pareigas ėjo 1997–2007 metais, centristinės pakraipos politika.

Ketvirtadienį J. Corbynas savo rinkimų apygardoje Londono šiaurėje turėjo surengti paskutinį agitacinį mitingą, kuriame, kaip jau tapo įprasta pastaruoju metu, buvo laukiama didžiulės minios jo šalininkų.

Žilaplaukis, trumputę barzdą nešiojantis J. Corbynas, mėgstantis avėti sandalus ir atrodantis kaip į pensiją išėjęs mokytojas, tikrai nepasižymi puikiais oratoriniais sugebėjimais ar charizamtiško lyderio savybėmis.

Tačiau jis tapo neperkandamu riešutėliu trims savo varžovams: Andy Burnhamui, Yvette Cooper ir Liz Kendall – labiau centristinių pažiūrų, į penktą dešimtį įkopusiems nuglaistytiems politikams, kuriems per kampaniją nepavyko užsitikrinti didesnės paramos.

„Jis triumfavo, nes atstovauja tiems, kas atmeta įprastinę politiką, taip pat dėl to, kad leiboristų tradicinės srovės kandidatai nesugebėjo įkvėpti (žmonėms) jaudulio ar vilties“, – sakė britų socialistinės organizacijos „Fabijaus visuomenė“ (Fabian Society) generalinis sekretorius Andrew Harropas.

„Visi požymiai rodo, kad J. Corbynas turi labai dideles galimybes tapti leiboristų lyderiu“, – pridūrė jis.

Ironiška, tačiau daug apžvalgininkų dėl Edo Milibando vadovaujamų leiboristų pralaimėjimo Davido Camerono konservatoriams gegužę vykusiuose rinkimuose kaltino labiau kairuolišką šios partijos darbotvarkę, kurios ji laikėsi nuo 2010-ųjų.

Tačiau praėjus vos keturiems mėnesiams partija savo naujuoju lyderiu tikriausiai išsirinks gerokai labiau kairuoliškų pažiūrų veikėją, kuriam patinka važinėti dviračiu po savo rinkimų apygardą viduriniosios klasės Islingtono rajone.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi