Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.24 20:08

Ledo sukaustytas daugiabutis ir viduje nutįsę varvekliai – tokiomis sąlygomis gyvena keturios Irkutsko šeimos

LRT.lt 2020.01.24 20:08

Apledėjęs daugiabutis Irkutske, Sibire, iš pirmo žvilgsnio neatrodo kaip vieta, kurioje kas nors galėtų gyventi. Viduje galima pamatyti susiformavusių ledo plotų ir nutįsusių varveklių. Tačiau namas – ne tuščias, jame gyvena keturios šeimos su vaikais. Jos sako neturinčios, kur persikelti, ir teigia, kad nesulaukia pagalbos iš vietos valdžios, praneša „Radio Free Europe/Radio Liberty“ (RFE/RL).

Apledėjęs daugiabutis buvo skirtas Karinės aviacijos akademijos nariams bei jų šeimoms, tačiau dauguma jo gyventojų išsikėlė po to, kai 2009 metais akademija buvo uždaryta. Kaip „RFE/FL“ pasakojo vietos gyventojai, įvairiose daugiabučio vietose jau keletą metų laikosi susiformavę ledo plotai.

Pastaruosius du mėnesius šeimos daugiabutyje neturi ir karšto vandens, nes temperatūrai nukritus iki –14 laipsnių žemiau nulio, sprogo karšto vandens vamzdžiai. Tęsiantis tokiems šalčiams, nesulaukdami pagalbos, gyventojai baiminasi, kad neišgyvens.

Tiesa, keturios čia gyventi likusios šeimos iki šiol esą naudojosi tiek karštu, tiek šaltu vandeniu ir nemokėjo jokių komunalinių mokesčių. Vis dėlto, gyventojai tvirtina, kad jiems buvo leista pasilikti daugiabutyje ir kaltina valdžią, kad jais nesirūpina, skelbia „metro.co.uk“.

Viena namo gyventoja – Natalija Chuprina – teigė, kad jie kartu su kaimynais buvo išreiškę norą apmokėti sąskaitas, tačiau jų prašymai buvo atmesti, nes nėra dokumentų, kuriuose būtų užfiksuota, kiek ir už ką jie skolingi.

Ji taip pat pasakojo, kad pastatas ne kartą buvo užpiltas, gyventojams teko susidurti su nuotekų problemomis, tačiau viską teko remontuoti patiems, nes neaišku, kam namas priklauso, rašo „metro.co.uk“.

Jai antrina ir daugiabutyje gyvenanti Gulbakhor Kinzhayeva. „Jie sako, kad pastatas nepriklauso savivaldybei, jie neturi jokių su pastatu susijusių dokumentų. Tarsi pastatas nė neegzistuotų, tarsi būtų vaiduoklis. Jei valdžios asmenys nesprendžia problemos, tai ką mes, paprasti žmones, galime padaryti?“ – „RFE/RL“ pasakojo moteris.

Vietos valdžios teigimu, name gyvenantys žmonės turi teisme įrodyti, kad daugiabutyje gyvena legaliai. Tuomet esą bus pasirūpinta jų perkėlimu, skelbia „RFE/RL“.

Gynybos ministerijos teigimu, 2016 m. pastatas buvo perduotas Irkutsko srities Vyriausybei, tačiau ši neprisiima atsakomybės. Miesto komunalinis ūkis taip pat atsisakė spręsti problemą, jie argumentuoja, kad pastatas priklauso ne savivaldybei.

Vis dėlto dabar klausimo ėmėsi Rusijos tyrimų komitetas, o Irkutsko srities gubernatorius liepė per mėnesį perkelti gyventojus, rašo „metro.co.uk“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi